В українські банки почали нести більше грошей

14 травня 2018, 09:31

У квітні 2018 року пожвавився приплив коштів населення та бізнесу в банківській системі – як в національній, так і іноземній валюті.

Такі тенденції відображають попередні дані Грошово-кредитної статистики за квітень цього року, передає прес-служба Національного банку (НБУ).

Так, сукупний портфель депозитів в національній валюті в платоспроможних банках прискорив зростання з 0,4% в березні до 3,2% в квітні. За підсумками минулого місяця він збільшився на 15,7 млрд грн - до 499,9 млрд грн. Залишки гривневих вкладів фізичних осіб в платоспроможних банках за місяць збільшилися на 3,7% (в порівнянні з 1% у березні).

Відео дня

"Як і в попередні місяці, подальше підвищення процентних ставок за гривневими вкладами та зміцнення курсу гривні сприяло посиленню привабливості гривневих депозитів і створило підґрунтя для пожвавлення припливу коштів фізичних осіб в банки", - вважають в НБУ.

Активізація припливу також спостерігалася за вкладами юридичних осіб. Обсяг корпоративних депозитів в гривні, який в березні практично не змінився, в квітні збільшився на 2,8%.

Крім того, дещо збільшилися залишки депозитів і іноземній валюті в платоспроможних банках. Обсяг валютних депозитів (в доларовому еквіваленті) населення зріс на 0,4%, юридичних осіб - на 1,3%.

За даними НБУ, загальний портфель кредитів банків в національній валюті за підсумками квітня зріс на 0,8% (у березні - на 0,3%), - до 586,3 млрд грн.

"Банки продовжили активніше нарощувати гривневе кредитування насамперед фізичних осіб (приріст за місяць становив 1,7%). Водночас портфель кредитів, виданих корпоративному сектору, зріс менш суттєво (на 0,6%)", - йдеться в повідомленні.

На жорстку монетарну політику Національного банку, як і в попередні місяці, в першу чергу реагували ставки для бізнесу.

Так, відсоткові ставки за новими гривневими депозитами для корпоративних клієнтів зросли за місяць з 11% до 11,3% річних. Як наслідок, вартість нових кредитів для бізнесу також дещо підвищилася - з 16,6% до 16,7% річних.

"Внаслідок підвищення облікової ставки, а також в умовах конкуренції за гривневі ресурси банки підвищили й процентні ставки за депозитами для фізичних осіб – з 10,8% до 11,0% річних. Це відповідним чином позначилося і на вартості нових кредитів для фізичних осіб", - сказали в Нацбанку.

Нагадаємо, що в 2017 році вклади населення в банках збільшилися на 9,9%.

У березні цього року портфель депозитів у гривні в банках в березні зріс майже на 2 млрд грн.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X