В Україні зробили перший крок до легалізації майнінгу криптовалют

15 березня 2018, 11:36

Урядовий комітет підтримав рішення доповнити Класифікатор видів економічної діяльності (КВЕД) пунктом про майнінг криптовалют.

Про це повідомив міністр економічного розвитку і торгівлі Степан Кубів на своїй Facebook-сторінці.

Він зазначив, що майнінг буде визначено як діяльність із підтримки функціонування розподіленої бази даних, забезпечення її цілісності, незмінності і узгодженості шляхом проведення обчислювальних операцій електронно-обчислювальними машинами.

Відео дня

Більш детальну інформацію Кубів пообіцяв повідомити пізніше.

Цю ініціативу, за його словами, вже підтримав прем'єр-міністр України Володимир Гройсман та голова комітету з питань інформатизації та зв'язку Олександр Данченко.

Зазначимо, що в Україні досі не вирішено питання правового статусу як криптовалют в цілому, так і їх майнінгу зокрема. Наприклад, Національний банк України заявив, що не може визнати криптовалюти валютою і попереджає про ризики шахрайства.

При цьому в минулому році ряд народних депутатів запропонували Верховній Раді легалізувати оборот криптовалют в Україні, зареєструвавши два законопроекти - №7183 і №7183-1.

Однак Нацкомісія з цінних паперів та фондового ринку відмовилася підтримати ці законопроекти в тому вигляді, в якому вони були подані.

Крім того, в парламентському комітеті з питань інформатизації та зв'язку виступили за законодавчий поділ майнінгу і криптовалют.

Показати ще новини
Радіо НВ
X