В Україні зробили крок до легалізації криптовалют

20 липня 2018, 18:20
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Рада з Фінансової Стабільності підтримала концепцію регулювання операцій з криптовалютами.

Про це написав глава Нацкомісії з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) Тимур Хромаєв на своїй Facebook-сторінці.

Концепція передбачає визнання певних категорій криптовалют та токенів фінансовими інструментами, роль та функції державних органів (Нацбанку, НКЦПФР, Мінфіну, Державної фіскальної служби, Державної служби фінмоніторингу) у регулюванні обігу цих інструментів, ліцензування учасників операцій, розкриття інформації.

Відео дня

“Це важливий перший крок у формуванні консенсусу серед держаних органів та фінансових регуляторів та підтверджує готовність працювати з Верховною Радою України та крипторинком по формуванню законодавчої та нормативної бази що забезпече прозорість та якість відносин інвесторів та учасників ринку з криптовалютами”, - відзначив Хромаєв.

Нагадаємо, що в Україні статус криптовалют зараз законодавчо не врегульовано. Раніше низка народних депутатів запропонували Верховній Раді легалізувати оборот криптовалют в Україні, зареєструвавши два законопроекти - №7183 і №7183-1.

Втім, регулятор - Нацкомісія з цінних паперів та фондового ринку відмовилася підтримати ці законопроекти в тому вигляді, в якому вони були подані. Комісія звертає увагу на неприпустимість використання терміну "криптовалюта", оскільки за своєю суттю це поняття є результатом фінансового інжинірингу, а не "валютою".

Нацбанк, НКЦПФР та Національна комісія з регулювання ринків фінансових послуг не визнали криптовалюти платіжним засобом, грошовим сурогатом або цінністю.

Відзначимо, що Україна входить в топ-10 країн світу за кількістю користувачів криптовалют, а щоденні обсяги торгів ними з використанням гривні досягають еквівалента в $1,9 млн.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X