В Україні змінили порядок реєстрації та ліцензування банків

2 січня 2018, 14:40

Національний банк України (НБУ) вніс зміни у положення про порядок реєстрації та ліцензування банків, відкриття відокремлених підрозділів.

Про це повідомили у прес-службі НБУ.

У постанові зазначається, що у разі зміни частки при придбанні або збільшенні істотної участі у банку, для осіб, які з об'єктивних причин не мають можливості отримати погодження НБУ до фактичного набуття або збільшення істотної участі у банку буде існувати спеціальний правовий механізм легалізації їхнього статусу, як власників істотної участі у банку.

Відео дня

Крім того, НБУ посилив вимоги до осіб, які у результаті придбання або збільшення істотної участі стають контролерами банків.

Тепер обов'язковою умовою для погодження набуття особою контролю над банком, який потребує додаткової капіталізації, є підтвердження джерел походження коштів, які будуть направлятися на таку капіталізацію.

Також встановлено обов'язок цієї особи подати у НБУ трирічний бізнес-план діяльності банку, вказавши у ньому, в тому числі, потребу в подальшій капіталізації банку і джерела її фінансування.

У НБУ відзначають, що нові вимоги дадуть можливість вже на стадії узгодження істотної участі розуміти плани покупця щодо розвитку банку.

Таким чином, регулятор зможе оцінити заздалегідь його можливості надавати банку фінансову підтримку у майбутньому.

Також у новій редакції банки, до яких було застосовано захід впливу у вигляді обмеження здійснення окремих видів операцій, зможуть починати новий вид діяльності або надавати новий вид фінансових послуг у разі, якщо їх здійснення не обмежується відповідним рішенням про застосування заходу впливу і не призведе до негативних наслідків для банку, його кредиторів і вкладників.

Крім того, з положення виключена норма щодо надання у НБУ документів, завірених відбитками печаток, і вимога щодо нотаріального завірення копій документів, якщо така вимога не встановлена законом.

Показати ще новини
Радіо НВ
X