В Україні змінили формулу розрахунку тарифу на централізоване водопостачання

14 вересня 2017, 13:01
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Національна комісія держрегулювання енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) затвердила новий порядок формування тарифів на централізоване водопостачання за принципом стимулюючого регулювання

Дане рішення прийнято на засіданні комісії 14 вересня, передають Українські Новини.

Згідно з документом, суб'єкт, який має намір вести (або вже веде) господарську діяльність з централізованого водопостачання та водовідведення (ліцензіат) повинен мати довгострокову інвестиційну програму терміном не менше 3 років (для першого регуляторного періоду) і не менше 5 років, якщо це другий і більш регуляторний період.

Відео дня

Також за новою формулою буде розраховуватися дохід на регуляторні базу активів на кожен рік регуляторного періоду, де на відміну від старої формули враховується тільки регуляторна норма доходу, що встановлюється НКРЕКП на весь регуляторний період до його початку

Раніше у формулі була норма доходів на регуляторну базу активів, введених до переходу на стимулююче регулювання та після переходу.

Значення регуляторної норми доходу було прийнято іншою постановою НКРЕКП і становить 12,5% (після оподаткування).

Отриманий прибуток буде направлятися ліцензіатом на фінансування довгострокової інвестиційної програми, погашення заборгованостей і оплату податку на прибуток.

Крім того, з формули розрахунку тарифу на централізоване водопостачання був прибраний цільовий коефіцієнт технологічних втрат і невраховані витрати води в межах року.

Формула розрахунку тарифу на централізоване водовідведення залишилася без змін.

Нагадаємо, в Україні з'явиться Асоціація споживачів енергетики і комунальних послуг, яка буде відстоювати довгострокові інтереси споживачів комунальних послуг в таких напрямках: ціна, якість, надійність, безпека, екологічність.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X