В Україні зірвався продаж "дочки" Сбербанку

27 березня 2018, 14:27

Національний банк України (НБУ) відмовив у погодженні істотної участі у Сбербанку білоруському Паритетбанку через невідповідність заявника вимогам законодавства України.

Про це повідомили у прес-службі регулятора.

Відповідне рішення 19 березня 2018 року ухвалив Комітет із питань нагляду та регулювання діяльності банків, нагляду (оверсайта) платіжних систем Національного банку.

Відео дня

НБУ повідомив про ухвалене рішення заявнику, а також обговорив з новим керівництвом українського Сбербанку питання подальшої стратегії банку в Україні.


Паритетбанк - 15-й банк Республіки Білорусь за розміром активів. 99,8% банку володіє управління справами президента Білорусі.

Сбербанк (Україна) належить російському Сбербанку. Переговори про його продаж тривають другий рік, проте активізувалися вони після запровадження Україною санкцій проти "дочок" російських держбанків.


Нагадаємо, що у березні 2017 року Сбербанк Росії заявив про продаж 100% акцій українського дочірнього банку.

Пізніше стало відомо, що головним акціонером українського Сбербанку стане громадянин Великобританії Саїд Гуцерієв.

Крім того, на узгодження угоди з купівлі української "дочки" Сбербанку Росії в регулюючі органи Білорусі та України подав документи білоруський IT-бізнесмен, громадянин Білорусі та Кіпру Віктор Прокопеня.

Національний банк отримав 30 червня пакет документів від Прокопені для узгодження опосередкованого (через Паритетбанк) придбання 100% акцій Сбербанку.

На початку серпня Прокопеня відкликав з Національного банку заявку на купівлю Сбербанку.

У вересні 2017 року заступник голови НБУ Катерина Рожкова повідомила, що на купівлю російського Сбербанку в Україні з'явився новий покупець-нерезидент.

У грудні Паритетбанк подав пакет документів до Національного банку України (НБУ) для придбання акцій українського Сбербанку.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X