В Україні запроваджується нова форма декларації про майно та доходи

1 січня 2016, 12:20
З п'ятниці, 1 січня, в Україні вводиться нова форма декларації про майновий стан і доходи

Документ був затверджений наказом Міністерства фінансів України від 2 жовтня 2015 року.

Тепер у декларації об'єднані звітність з податку на доходи фізичних осіб і військового збору. Враховуючи це, за результатами 2015 фізичні особи, які отримували доходи не від податкових агентів (зокрема від інших фізичних осіб) та іноземні доходи, визначають податкові зобов'язання з податку на доходи фізичних осіб і військового збору в одній податковій звітності. При цьому подання будь-якої додаткової звітності не передбачається.

Відео дня

Для спрощення та зменшення часу для її заповнення обсяг зменшено з 2 аркушів до 1, а кількість програм - з 7 до 4. Тепер додатки заповнюються тільки при отриманні доходів, які передбачають особливий розрахунок оподатковуваного доходу при:

- отримання доходів від двох і більше податкових агентів, у випадках передбачених Податковим кодексом;
- операції з інвестиційними активами;
- отримання іноземних доходів;
- визначення оподатковуваного доходу від здійснення підприємницької і незалежної професійної діяльності.

Значна кількість інформації, яка раніше заповнювалася в додатках, відображається у самій декларації. Так, інформація про уповноважену особу, яка раніше відображалась в окремому додатку, тепер відображається у декларації.

Фізичні особи, які мають намір скористатися правом на податкову знижку, раніше заповнювали декларацію і додаток, в якому визначали реквізити всіх первинних документів з понесеними витратами. Тепер такі фізичні особи заповнюють тільки декларацію, в якій відображають загальну суму понесених витрат і суму податку до повернення.

Відомості про відчуження нерухомого (рухомого) майна відображаються в додатку без заповнення додатка і списку відчуженого майна. Інформація про отримані доходи та перелік майна, яке надається в оренду (суборенду) також без заповнення додатка відображається в декларації.

Крім того, якщо за результатами перерахунку податку з доходів, отриманих від двох і більше податкових агентів у випадках передбачених законодавством, виникає від'ємне значення, то такий платник податку за результатами 2015 року має право задекларувати суму податку на доходи фізичних осіб до повернення з бюджету.

Одним із нововведень є те, що платник податків самостійно визначає свій статус: громадянин; особа, що провадить незалежну професійну діяльність, або підприємець, який перебуває на загальній системі.

Показати ще новини
Радіо NV
X