В Україні запланували введення єдиної системи фінзвітності

21 грудня 2017, 08:35
Єдина Система фінансової звітності буде впроваджена для фінансового ринку з 2019 року

Відповідний Меморандум про взаєморозуміння щодо розробки і впровадження Системи фінансової звітності (надання звітності у форматі XBRL) підписали глави Мінфіну, НБУ, НКЦБФР і Нацкомфінпослуг, передає прес-служба Національного банку України (НБУ).

Відео дня

У Нацбанку відзначають, що основним завданням регулятора є впровадження в Україні нової системи фінансової звітності, яка дозволить здійснювати прийом, обробку, перевірку та розкриття фінансової звітності підприємств в єдиному електронному форматі.

Основою для роботи Системи стане стандарт XBRL. Система буде пропонувати єдиний стандарт звітності у залежності від видів діяльності підприємств і буде обладнана єдиним вікном для її подання.

Запуск Єдиної Системи відбудеться у 2019 році, оскільки відповідно до закону Про бухгалтерський облік та фінансову звітність підприємства, які становлять суспільний інтерес, повинні складати та подавати фінансову звітність органам держвлади за міжнародними стандартами в єдиному електронному форматі саме за 2019 рік.

Крім того, наголошується, що нова система фінансової звітності буде впроваджуватися на базі НКЦПФР.

Подавати фінансову звітність будуть підприємства, що становлять суспільний інтерес: емітенти, цінні папери яких допущені до біржових торгів; банки; страховики; недержавні пенсійні фонди; інші фінансові установи і підприємства, які належать до великих підприємств.

При цьому, до переліку таких підприємств не включені професійні учасники фондового ринку.

Показати ще новини
Радіо НВ
X