В Україні вперше схвалили торгівлю облігаціями уряду США (доповнено)

13 березня, 16:05
4346
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
В Україні вперше схвалили торгівлю облігаціями уряду США (доповнено) - фото

pixabay.com/pixabay.com

У вівторок, 12 березня, Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку схвалила допуск до торгів на території України казначейських нот уряду США.

Як повідомляється на сайті НКЦПФР, комісія прийняла рішення про допуск облігацій US Treasury notes (ISIN US9128283U26). За даними Marketsinsider, дата погашення цих облігацій 31 січня 2023 року, загальний обсяг емісії - $ 38,9 млрд, ринкова вартість однієї ноти - $ 97,43, купон - 2.375%.

Як розповів НВ Бізнес член правління Національного депозитарію України (НДУ) Андрій Порада, паралельно з підготовкою до допуску в Україну акцій Apple, НДУ працював по допуску облігацій уряду США. "На фондовому ринку такі інструменти вважаються безризиковими (risk-free). Таким чином, ми розширюємо не тільки перелік емітентів, а й перелік типів інструментів. Тобто до вже допущених інструментів корпоративного боргу (corporate debt) і акцій (equity) додалися державні облігації США (Treasuries) », - сказав він.

"Це борг США. Найбільш безпечна інвестиція в світі", - пояснив НВ Бізнес Сергій Фурса, фахівець відділу продажів боргових цінних паперів Dragon Capital. За його словами, цей фінансовий інструмент не створить конкуренції для облігацій внутрішньої держпозики (ОВДП). "Там прибутковість (2,44% - Авт.) cмішна", - сказав він. А, наприклад, прибутковість доларових ОВДП з датою погашення 11.02.2021 - 8,5%.

В Україну держоблігації США завела брокерська компанія Фрідом Фінанс Україна на замовлення одного з клієнтів. За словами її генерального директора Маринм Машковськоъ, після того як Нацбанк України дозволив комерційним банкам формувати портфелі з іноземними цінними паперами не нижче інвестиційного рейтингу, на ринку фінансових інструментів з фіксованою прибутковістю з'явилися великі можливості. «Казначейські ноти США якраз відповідають цим параметрам і мають найвищий рейтинг інвестиційної надійності. В майбутньому ми плануємо розширювати перелік цих паперів. Нашою основною метою було пройти всю процедуру допуску іноземних цінних паперів в Україні та переконатися в тому, що процес дійсно позбавлений бюрократичної тяганини з боку регуляторів, - сказала вона. - На даний момент процедура введення казначейських нот США була ініційована одним з наших контрагентів, фінансовою компанією, яка планує покупку даного інструменту на суму в еквіваленті $ 1 млн. У планах закрити операцію до кінця березня на одній з фондових бірж України».

Раніше НВ Бізнес повідомляв, комісія дозволила обіг на фондовому ринку України акцій компанії Apple, які можна буде купити на Українській біржі.

Допуск на український фондовий ринок іноземних цінних паперів став можливим на підставі рішення НКЦПФР №871 «Про внесення змін до Положення про допуск цінних паперів іноземних емітентів до обігу на території України» (2017), і після технічних змін в «Правила центрального депозитарію».

"Національний депозитарій України пропонує використовувати доступ до фінансових інструментів більш ніж 50 країн світу", - зазначив голова правління НДУ Міндаугас Бакас.

(доповнено)

Журнал НВ (№10)

Момент істини

Шість головних претендентів на президентське крісло відповіли НВ на сім запитань — політичних, світоглядних і особистих

Читати журнал українською

ТОП 3

Фінанси

22 березня, 15:48

thumb img
Коломойський розповів про свої плани щодо ПриватБанку після виборів
3886
Економіка

Вчора, 09:30

thumb img
Гроші тижня: зарплата Коболєва, бізнес Зеленського, дешевий газ від Медведчука
1053
Фінанси

22 березня, 15:15

thumb img
Стало відомо, скільки в Україні мільйонерів, і скільки серед них жінок
488

Головне

Події

Сьогодні, 03:11

thumb img
Клімкін заявив про деградацію освіти в Україні після розпаду СРСР
Геополітика

Вчора, 22:09

thumb img
Юрій Бойко: на зустрічі в Москві ми відстоювали інтереси України і її громадян
Країни

Вчора, 20:06

thumb img
У Малі в результаті нападу бойовиків загинули 60 осіб