Кабмін створив робочу групу з повернення активів банків-банкрутів

24 лютого 2021, 13:59

Кабмін на сьогоднішньому засіданні створив міжвідомчу робочу групу з питань повернення активів збанкрутілих банків.

Агентство Інтерфакс-Україна повідомляє, що головою групи призначений прем'єр-міністр України Денис Шмигаль, а його заступниками - голова Нацбанку Кирило Шевченко і міністр юстиції Денис Малюська.

Відео дня

Створення такої робочої групи є однією з вимог Міжнародного валютного фонду.

До її складу увійшли також міністр розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства Ігор Петрашко, генеральний прокурор Ірина Венедиктова, директор Національного антикорупційного бюро України Артем Ситник, директор-розпорядник Фонду гарантування вкладів фізосіб (ФГВФО) Світлана Рекрут і один із заступників голови Офісу президента.

Група повинна координувати дії органів виконавчої влади щодо повернення активів збанкрутілих банків, визначати шляхи і механізми повернення.

У 2014-2015 банків в Україні були визнані неплатоспроможними і виведені з ринку більше 80 банків. Для забезпечення виплат гарантованого відшкодування їх вкладникам Фонд гарантування вкладів позичив у Міністерства фінансів і Національного банку майже 80 млрд грн. Фонд вже повністю розрахувався з НБУ, виплативши 25,6 млрд грн, а також перерахував Міністерству фінансів 19,6 млрд грн. Залишок боргових зобов'язань Фонду становить 46,94 млрд грн, за якими ФГВФО до кінця 2031 року має сплатити 64,16 млрд грн відсотків.

Показати ще новини
Радіо NV
X