В Україні скоротився дефіцит поточного рахунку платіжного балансу

30 листопада 2016, 20:21
У жовтні 2016 року дефіцит поточного рахунку платіжного балансу зменшився до $234 млн

Про це повідомили в прес-службі Національного банку України.

Таким чином, показник в 1,8 рази краще, ніж у жовтні 2015 року.

"Основним чинником скорочення дефіциту поточного рахунку стало повернення сальдо рахунку первинних доходів до додатних значень після здійсненням планових виплат відсотків за реструктуризованими ОЗДП у вересні", – йдеться в повідомленні.

Відео дня

Водночас експорт та імпорт товарів у сезонно скоригованому вимірі залишилися здебільшого незмінними порівняно з вереснем.

У жовтні традиційно збільшився експорт зернових, насамперед кукурудзи. Також зріс експорту цукру, завдяки виходу на нові ринки збуту, та підвищились поставки газотурбінних двигунів до Індії та РФ.

Однак через тимчасові труднощі з постачанням сировини та проведення капітальних ремонтів окремими металургійними заводами у жовтні знизився експорт металургійної продукції. Також меншим, ніж минулого місяця, був експорт олії за вирахуванням сезонного фактора.

Також повідомляється, що продовжилося поступове зниження імпорту інвестиційного призначення. Зокрема, другий місяць поспіль спостерігалося скорочення імпорту машин сільськогосподарського призначення через труднощі з реєстрацією сільськогосподарської техніки і активними її закупівлями в попередні періоди.

НБУ також повідомляє, що чисті надходження за фінансовим рахунком у жовтні склали $311 млн., що в 4,4 рази гірше показника вересня.

В цілому в жовтні платіжний баланс був зведений з профіцитом $91 млн, що в 5,2 рази гірше показника вересня 2016 і в 2,5 рази – показник жовтня 2015.

НБУ також зазначає, що всього за підсумками 10 місяців цього року сальдо поточного рахунку було від'ємним у розмірі $2,5 млрд, що в 8,4 рази гірше показника 10 місяців минулого року.

Однак дефіцит поточного рахунку був компенсований чистими залученнями за фінансовим рахунком. Як наслідок, сальдо зведеного платіжного балансу за січень-жовтень 2016 року було позитивним і склало близько $1 млрд, що в 4,8 рази краще показника січня-жовтня 2015 року.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X