В Україні продовжили ліквідацію банку Думчева

24 січня 2018, 15:20

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) продовжив ліквідацію банку Преміум строком на два роки до 10 лютого 2020 року.

Про це повідомили у прес-службі Фонду.

Разом з тим, регулятор також вирішив продовжити повноваження ліквідатора банку Іллі Луньо на два роки до 10 лютого 2020 року включно.

Відео дня

Нагадаємо, що в лютому 2016 року Національний банк ухвалив рішення відкликати банківську ліцензію та ліквідацію банку Преміум за порушення банківського законодавства у сфері фінансового моніторингу.

Згодом Верховний Суд України (ВСУ) скасував рішення нижчих інстанцій про ліквідацію банку, оскільки встановив, що обставини справи щодо цього банку вивчені не всебічно, і направив справу на новий розгляд до суду першої інстанції.

У листопаді 2017 року окружний адмінсуд Києва частково задовольнив позов одного з акціонерів банку і скасував рішення НБУ про ліквідацію банку. Суд зобов'язав НБУ повернути банківську ліцензію банку Преміум.


За даними Фонду гарантування на 1 листопада 2017 року вкладникам банку Преміум в межах гарантійної суми було виплачено 147,1 млн грн (98,5% запланованих виплат).

Неофіційно банк Преміум пов'язували з екс-кандидатом на посаду мера Києва Сергієм Думчевим. Але в переліку власників істотної участі в банку він не фігурував.

За даними НБУ, найбільшими акціонерами банку були Лариса Смирнова (33,5%), Леонід Первак (33%), Ігор Алексєєв (9,84%), Руслан Сокур (9,69%), Павло Погиба (8,99%) Ігор Ходімчук (4,98%).

Показати ще новини
Радіо НВ
X