Україна обговорює з МВФ створення фінансового суду — голова НБУ Шевченко

2 лютого 2021, 14:45

Україна веде переговори з Міжнародним валютним фондом (МВФ) про створення спеціального фінансового суду для врегулювання суперечок, пов’язаних з банківськими кредитами.

Про це голова Національного банку Кирило Шевченко сказав в інтерв'ю Reuters.

Такий суд допоміг би краще захистити кредиторів, яким складно повертати позики в існуючих судах, відомих своєю корупційністю, а також знизити частку непрацюючих кредитів до 24% до 2023 року з нинішніх 42%.

Відео дня

«Ми почали цю дискусію з місією МВФ», - сказав Шевченко агентству.

Він додав, що всього українськими банками видано кредитів на суму більш ніж трильйон гривень, тобто близько $40 млрд. Шевченко підкреслив, що «це велика сума, яка варта того, щоб її захищати».

«Саме тому ми зараз обговорюємо варіант створення спеціалізованого суду або судової палати в Україні, яка буде розглядати питання між кредиторами і позичальниками, а також між інвесторами та одержувачами інвестицій», - сказав Шевченко.

Голова Національного банку відзначив, що скорочення частки проблемних кредитів допоможе залучити іноземних приватних інвесторів в банківську систему України.

Перша заступниця голови Національного банку України Катерина Рожкова заявляла, що на кінець 2020 року частка непрацюючих кредитів (NPL) в українських банках становила 42%, що на 6 процентних пунктів нижче від аналогічного показника роком раніше (48%).

Показати ще новини
Радіо NV
X