У Зеленського вважають, що локдаун не вплине на курс гривні

14 січня 2021, 17:35

Радник президента Володимира Зеленського з питань економіки Олег Устенко не вважає, що січневий карантин може негативно вплинути на курс гривні.

Січневий локдаун, введений в Україні на період з 8 по 24 січня, істотно не вплине на курс гривні до долара. Про це заявив радник Президента України з питань економіки Олег Устенко.

Відео дня

В ОПУ відзначають, що багато підприємств продовжують працювати, а кон'юнктура на зовнішніх ринках сприяє притоку валюти в країну.

«Обмежувальні заходи в основному стосуються діяльності в сфері послуг, але промислові та аграрні підприємства продовжують працювати. Також працює банківська система. Тому карантин не зробить істотного впливу на курс валют в Україні», - зазначив Устименко.

Радник президента додав, що на курс валюти в Україні впливає, в тому числі і зростання цін на товари, які наша країна експортує - метали і сільськогосподарську продукцію.

«Це означає, що українські експортери почнуть завозити в країну більше валютної виручки. А додаткова пропозиція валюти на ринку буде створювати тиск на іноземні валюти і буде сприяти зміцненню гривні », - підкреслив Устенко.

Також він додав, що приплив валюти в Україну збільшується завдяки кредитному ресурсу.

«Це можна простежити по зростанню міжнародних резервів України, які нині найбільші за останні 10 років», - зазначив радник Зеленського.

Таким чином, за словами Олега Устенка, створюються підстави для зміцнення національної валюти.

Радник президента нагадав, що за прогнозами Міністерства розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України, в 2021 році курс національної валюти може скласти 28,6 грн / $. У той же час експерти прогнозують, що курс гривні в поточному році буде коливатися в межах 27-29,5 грн / $.

Нагадаємо, що в листопаді минулого року в НБУ виключили повторення різкої девальвації гривні в разі повторного локдауна.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо НВ
X