В окупованому Криму колектори "вибивають" штрафи з боржників українських банків

9 червня 2017, 08:59
Колектори у окупованому Криму масово намагаються стягнути з кримчан борги перед українськими банками

Як пише Комерсант, список стягувачів, які купили борги, з'явився на сайті ФЗВ в 2016 році, зараз в ньому чотири компанії, з яких в федеральному реєстрі зазначена лише одна.

Відео дня

"Питання погашення кредитів, виданих українськими банками, що діяли на території Республіки Крим до 18 березня 2014 року, на сьогодні залишається одним з найактуальніших", - йдеться у повідомленні Кримфіннагляду.

У відомстві зазначають, що тільки за п'ять місяців 2017 року винесено 26 постанов про призначення колекторам адміністративного покарання у вигляді штрафу на загальну суму 650 тис. руб.

Але колектори продовжують "вибивати" штрафи з боржників українських банків. За словами джерел "Комерсант", надходили скарги на некоректні методи роботи стягувачів з боржниками, зокрема залякування.

Хоча, згідно з законом, вимагати погашення боргу можуть тільки російські юрособи, які придбали (і можуть підтвердити цей факт) борги в українських банків.

Перш ніж зайнятися поверненням, компанія, яка викупила в українського банку борг, повинна пройти акредитацію в ФЗВ: розкрити на сайті фонду інформацію про реальних власників і витримати перевірку ділової репутації.

Перші збирачі отримали акредитацію через рік після прийняття закону. Початково ФЗВ зареєстрував три компанії: ТОВ ЮК Правові ініціативи (Краснодар), АТ Фондовий конверс-центр (Москва) і ТОВ ДіДжи Фінанс Рус (Санкт-Петербург).

Показати ще новини
Радіо NV
X