В НБУ висловили невдоволення діями Мінфіну щодо держбанків

20 вересня 2018, 21:17

Генеральна стратегія державних банків імплементується недостатньо швидко, зокрема, безпосередній власник держбанків - Міністерство фінансів - докладає для цього недостатньо зусиль.

Про це заявила перший заступник глави Національного банку України (НБУ) Катерина Рожкова, передає Інтерфакс-Україна.

"Генеральний стратегічний документ, затверджений Кабінетом міністрів, імплементується недостатньо якісно і ефективно", - сказала вона під час щорічного Українського фінансового форуму в Одесі, організованого інвестгрупою ICU.

Відео дня

За її словами, в першу чергу, це пов'язано з відсутністю в держбанках належним чином сформованих наглядових рад.

"Якщо говорити про Приватбанк і Укргазбанк, там це питання вирішене, ми бачимо реальні результати. Якщо ми говоримо про Ощадбанк та Укрексімбанк, там корпоративне управління на недостатньому рівні", - зазначила Рожкова.

Перший заступник голови НБУ зазначила недостатність зусиль у вирішенні цього питання з боку основного власника фінустанов - Міністерства фінансів.

Крім цього, додала Рожкова, якщо говорити про подальші кроки в рамках стратегії, зокрема про приватизацію держбанків, то вона навряд чи можлива для більшості з них без комплексного вирішення питання обслуговування держмонополій.

"Держмонополії сьогодні обслуговуються в держбанках, і на прикладі Укргазбанку ми бачимо побажання від потенційного інвестора, щоб баланс банку був очищений на операції держмонополій. Тоді виникає питання, а куди діватися держмонополіям, якщо ми хочемо приватизувати все держбанки", - сказала вона.

Тому питання приватизації держбанків безпосередньо пов'язане з управлінням в держмонополіях, які повинні бути в змозі залучати фінансування на ринкових умовах, підсумувала Рожкова.

Як відомо, в лютому 2018 року Кабмін прийняв нову реформу держбанків. Документ передбачає, що частка держсектора на банківському ринку протягом 5 років скоротиться до 24% з нинішніх 55%.

Показати ще новини
Радіо НВ
X