У НБУ з’явився комітет з регулювання ринків небанківських фінпослуг

4 серпня 2020, 13:09

В НБУ створили комітет, який регулює діяльність небанківських фінансових установ.

Правління Національного банку України створило Комітет з питань нагляду та регулювання діяльності ринків небанківських фінансових послуг і делегувало йому основні повноваження з нагляду за небанківськими фінансовими установами.

Відео дня

Про це повідомляє прес-служба регулятора 4 серпня.

«Відтепер основні наглядові повноваження за небанківським фінансовим установам буде реалізовувати новостворений Комітет з питань нагляду та регулювання діяльності небанківських фінансових послуг», - йдеться в повідомленні регулятора.

Повідомляється, що до основних завдань Комітету належить вирішення питань нагляду та регулювання, забезпечення реєстрації та ліцензування учасників ринку, застосування заходів впливу та штрафних санкцій до фінансових установ за порушення і забезпечення захисту прав споживачів небанківських фінансових послуг.

Також Комітет буде займатися координацією роботи підрозділів з нагляду, визначенням тенденцій розвитку ринків та наданням відповідних пропозицій правлінню НБУ, сприянням вдосконалення законодавчої бази для здійснення нагляду і регулювання та забезпеченням стабільності ринків.

Повідомляється, що новостворений орган отримає право приймати рішення щодо:

  • ліцензування та реєстрації фінансових установ та інших учасників небанківського фінансового ринку;
  • узгодження або відмови в придбанні істотної участі в банках;
  • ідентифікації та визнання небанківських фінансових груп;
  • застосування заходів впливу за порушення в сфері захисту прав споживачів;
  • порушення законодавства з питань фінансового моніторингу.

Склад Комітету включає голови - профільного заступник голови правління НБУ, двох заступників голови Комітету - директора Департаменту нагляду за страховим ринком і директора Департаменту ліцензування, а також п'ятьох членів Комітету.

До складу комітету увійшли директори профільних департаментів, які займаються небанківськими фінансовими установами. Рішення про створення Комітету затверджено рішенням правління НБУ від 29 липня 2020.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X