У НБУ розповіли, коли Ощадбанк почне стягнення компенсації з Росії

5 грудня 2018, 12:02

Державний Ощадбанк зможе стягнути з Росії $1,3 млрд компенсації за збитки, завдані в результаті анексії Криму, після проходження певних юридичних процедур.

Про це заявила перший заступник глави Національного банку України Катерина Рожкова в ефірі програми Гроші вперед! на Радіо НВ.

"Росія не визнає цього рішення, як і деякі інші рішення, які прийнято на користь України. Тому, аби отримати ці гроші, Ощадбанку потрібно разом із своїми юридичними радниками пройти певні юридичні процедури. Світова практика, юридична, має певні інструменти у вигляді арештів тощо, але для цього треба пройти ще цілу нику юридичних процедур, аби можна було займатися стягненням", - сказала вона.

Відео дня

Нагадаємо, що раніше Ощадбанк розповсюдив повідомлення, що арбітражний суд у Парижі прийняв рішення задовольнити вимогу про компенсацію збитків установи у зв'язку із втраченими в Криму інвестиціями.

Рішення є остаточним і обов'язковим для сторін. Сторони зобов'язані виконувати арбітражне рішення без зволікання. Крім суми відшкодування в $1,3 млрд будуть також нараховуватися відсотки з моменту ухвалення рішення до моменту фактичної компенсації. Ощадбанк є першою компанією, 100% акцій якої належать державі, і першою банківською установою, яка виграла справу проти Російської Федерації щодо збитків, отриманих в результаті анексії Криму.

В цілому обсяг позовної заяви Ощадбанку проти Російської Федерації з усіма додатками становить понад 30 тис. сторінок. Арбітражний розгляд почався у січні 2016 року, а слухання в Парижі - у березні 2018 року.

При цьому Мін'юст Росії заявив, що РФ не визнала рішення гаазького арбітражу за позовом Ощадбанку.

Пізніше стало відомо, що борг Російської Федерації за позовом Ощадбанку буде щодня зростати на $97 тис.


Ощадбанк засновано в 1991 році. Його єдиним власником є ​​держава. Станом на березень 2014 року банк мав найбільшу банківську мережу в Криму, яка налічувала 294 територіально відокремлених безбалансових відділень.

Згідно з даними Нацбанку України, станом на 1 липня 2018 року за розміром чистих активів Ощадбанк посідав 2-е місце серед 83 банків, що діяли в країні.

Показати ще новини
Радіо NV
X