У НБУ розповіли, як президентські вибори вплинули на банківську систему

28 березня 2019, 12:08

Національний банк не зафіксував відтоку вкладів у банківській системі в березні

Національний банк України заявив про відсутність негативної реакції на майбутні вибори в банківській системі. Про це повідомляє УНІАН.

"Згідно з даними оперативної статистики, Національний банк не зафіксував відтоку вкладів у банківській системі в березні. Загальний обсяг депозитного портфеля платоспроможних банків не знизився ні з початку 2019 року, ні з початку березня зокрема", - йдеться в коментарі НБУ.

Відео дня

У НБУ відзначили, що депозитний портфель фізичних осіб продовжує демонструвати високі темпи зростання за рахунок вкладень громадян в національній валюті.

Також стабільно високою залишається ліквідність банківської системи - обсяг коштів банків на кореспондентських рахунках і їх вкладень в депозитні сертифікати Національного банку перевищує 100 млрд грн станом на 27 березня.

"Незважаючи на деяке збільшення попиту населення на валюту в березні, загальна ситуація на валютному ринку залишається сприятливою. Обсяги продажу валюти населенням з початку року перевищують обсяги купівлі. Водночас чиста купівля валюти Національним банком з початку року станом на 27 березня становить $625 млн", - говориться в коментарі.

Ключовими факторами поточної сприятливої ситуації на валютному ринку в НБУ назвали позитивну зовнішню цінову кон'юнктуру для товарів українського експорту, слабке зростання імпорту товарів і досить низькі обсяги репатріації дивідендів за кордон, а також приплив іноземного капіталу в державні цінні папери.

Як повідомлялося, за прогнозами НБУ, в 2019 році економічне зростання тимчасово сповільниться до 2,5%.

За даними Держстату, реальний валовий внутрішній продукт України в 2018 році порівняно з 2017 роком збільшився на 3,3%. Номінальний ВВП становив 3,56 трлн грн, а ВВП в розрахунку на одну людину - 84,19 тис. грн.

Показати ще новини
Радіо NV
X