В НБУ помітили зростання депозитів в нацвалюті

11 квітня 2018, 19:56
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Портфель депозитів у гривні в банках у березні зріс майже на 2 млрд грн.

Про це повідомили у прес-службі Національного банку України (НБУ).

Так, за березень сукупний портфель депозитів у гривні в платоспроможних банках виріс на 0,4% або 1,9 млрд грн - до 484,2 млрд грн.

Відео дня

Крім того, практично незмінними залишилися залишки депозитів в платоспроможних банках в іноземній валюті (в доларовому еквіваленті). Зростання валютних депозитів населення компенсувався їх зниженням на рахунках юридичних осіб, які направляли кошти в ОВДП і на перерахування дивідендів за кордон.

За місяць залишки гривневих вкладів фізосіб в платоспроможних банках зросли на 1%.

У регуляторі відзначають, що активному залученню депозитів сприяло підвищення доходів населення і зростання привабливості гривневих депозитів на тлі зміцнення гривні.

При цьому, обсяг корпоративних депозитів в гривні залишився практично на рівні лютого. У НБУ вважають, що це зумовлено значними податковими платежами. Зокрема, податку на прибуток підприємств і перерахуваннями частини чистого прибутку державними унітарними підприємствами та їх об'єднаннями за 2017 рік.

Раніше повідомлялося, що у 2017 році вклади населення в банках збільшилися на 9,9%.

Нагадаємо, вклади населення в банках у гривнях та іноземній валюті в лютому скоротилися на 0,4%, або на 0,3 млрд грн - до 469,2 млрд грн.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X