В НБУ назвали причини зниження курсу гривні
Про це розповів в.о. голови Національного банку України (НБУ) Яків Смолій в інтерв'ю Укрінформу.
"У вересні і на початку жовтня, на наш погляд, коливання були викликані, перш за все, певними сезонними факторами. Наприклад, в цей період вже не проводиться експорт старого врожаю і ще не почався експорт нового, але аграрії вже закуповують паливно-мастильні матеріали на майбутнє. Крім того, очікування, які анонсувалися влітку, що курс буде рости, також спрацювали як психологічний фактор ", - сказав Смолій.
Він також додав, що на сьогодні в НБУ немає підстав говорити, що гривня різко і суттєво девальвувала, оскільки фундаментальні фактори для її курсу зараз сприятливі - світові ціни на товари українського експорту, особливо на сталь, високі, до того ж скоро почне надходити валютна виручка від нового врожаю.
Смолій також нагадав, що у НБУ достатній рівень міжнародних резервів - $18,6 млрд на початок жовтня, що є максимумом з початку 2014 року.
Нагадаємо, в кінці вересня в НБУ заявляли, що на валютний ринок в Україні і зниження курсу гривні впливають обсяги надходжень від експорту.
Також раніше повідомлялося, що держбюджет-2017 був складений з урахуванням середньорічного курсу гривні 27,2 грн/$ курсу на кінець року 27,8 грн/$.
Крім того, повідомлялося, що прогнозний курс гривні на кінець 2018 рік в проекті закону Про Державний бюджет України на 2018 рік, підготовлений Кабінетом міністрів України, становить 30,1 грн/$.
При цьому в Мінфіні пояснили, що показник середньорічного курсу гривні на 2018 рік на рівні 29,3 грн/$ і курс на кінець року на рівні 30,1 грн/$ є технічним показником, а не орієнтиром для уряду і ринку.
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.