В НБУ назвали причини зниження курсу гривні

18 жовтня 2017, 08:21
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Зниження курсу гривні в останні кілька тижнів пояснюється сезонними явищами

Про це розповів в.о. голови Національного банку України (НБУ) Яків Смолій в інтерв'ю Укрінформу.

"У вересні і на початку жовтня, на наш погляд, коливання були викликані, перш за все, певними сезонними факторами. Наприклад, в цей період вже не проводиться експорт старого врожаю і ще не почався експорт нового, але аграрії вже закуповують паливно-мастильні матеріали на майбутнє. Крім того, очікування, які анонсувалися влітку, що курс буде рости, також спрацювали як психологічний фактор ", - сказав Смолій.

Відео дня

Він також додав, що на сьогодні в НБУ немає підстав говорити, що гривня різко і суттєво девальвувала, оскільки фундаментальні фактори для її курсу зараз сприятливі - світові ціни на товари українського експорту, особливо на сталь, високі, до того ж скоро почне надходити валютна виручка від нового врожаю.

Смолій також нагадав, що у НБУ достатній рівень міжнародних резервів - $18,6 млрд на початок жовтня, що є максимумом з початку 2014 року.

Нагадаємо, в кінці вересня в НБУ заявляли, що на валютний ринок в Україні і зниження курсу гривні впливають обсяги надходжень від експорту.

Також раніше повідомлялося, що держбюджет-2017 був складений з урахуванням середньорічного курсу гривні 27,2 грн/$ курсу на кінець року 27,8 грн/$.

Крім того, повідомлялося, що прогнозний курс гривні на кінець 2018 рік в проекті закону Про Державний бюджет України на 2018 рік, підготовлений Кабінетом міністрів України, становить 30,1 грн/$.

При цьому в Мінфіні пояснили, що показник середньорічного курсу гривні на 2018 рік на рівні 29,3 грн/$ і курс на кінець року на рівні 30,1 грн/$ є технічним показником, а не орієнтиром для уряду і ринку.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X