В НБУ назвали причини знецінення гривні

30 липня 2018, 19:43
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Причинами нещодавньої девальвації гривні стало посилення попиту на іноземну валюту імпортерами, відшкодування ПДВ та виплати нерезидентами за державними облігаціями.

Про це написав глава Ради Національного банку України (НБУ) Богдан Данилишин на своїй Facebook-сторінці.

“Знецінення гривні в липні зумовлювало насамперед посилення попиту на іноземну валюту на безготівковому ринку. З однієї сторони попит зумовлювали імпортери, купуючи іноземну валюту. З іншої – додатковий попит стимулювала гривня, яка надійшла на ринок через відшкодування ПДВ та виплати нерезидентам за гривневими ОВДП”, - пояснив він.

Відео дня

За його словами, відшкодування ПДВ має двоякий вплив на валютний ринок, оскільки ці кошти частково спрямовуються на купівлю іноземної валюти експортерами.

Крім того, вони використовуються експортерами як обігові кошти, що знижує необхідність “заведення” виручки в іноземній валюті в Україну, зазначив Данилишин.

“Знецінення гривні в липні відбувалося через посилення попиту на іноземну валюту, зумовлене впливом короткострокових чинників. Однак, з метою упередження різких змін обмінного курсу гривні Національний банк готовий і виходить на валютний ринок України з інтервенціями з продажу іноземної валюти, що й робив минулого тижня”, - підкреслив він.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X