Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

В НБУ назвали причини різкого падіння курсу гривні

30 листопада 2017, 12:16
3697
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

У НБУ відзначили, що приводів для занепокоєння немає

Фото: NBU via flickr

Заступник глави Національного банку України (НБУ) Олег Чурій заявив, що ослаблення гривні в останні тижні пов'язано з дією традиційних сезонних чинників

"У нас плаваючий курс, волатильність гривні посилилася, оскільки є сезонний фактор", - цитує його слова агентство Інтерфакс-Україна.

Чурій, зокрема, вказав на закупівлі енергоносіїв і сезонних товарів під Новий рік. Водночас він уточнив, що Нафтогаз України сьогодні відсутній серед покупців валюти, а, навпаки, продає її.

За його словами, приводів для занепокоєння немає, так як загалом в поточному році Україні вдається хорошими темпами нарощувати експорт.

На думку банкіра, на ослаблення гривні минулого тижня вплинула одноразова виплата 9 млрд грн відшкодування ПДВ. Він зазначив, що Нацбанк продовжує працювати з Мінфіном для згладжування цих виплат і запобігання пікових виплат наприкінці року бюджетних коштів, яких накопичилося на рахунку Держказначейства близько 50 млрд грн.

Відзначимо, що сьогодні, 29 листопада, вперше з початку квітня цього року курс гривні опустився нижче рівня 27 грн/$.

Нагадаємо, що станом на 30 жовтня національна валюта за місяць подешевшала щодо долара США за офіційним курсом на 1,3%.

Також раніше повідомлялося, що держбюджет-2017 було складено з урахуванням середньорічного курсу гривні 27,2 грн/$і курсу на кінець року 27,8 грн/$.

Крім того, Кабмін спрогнозував курс гривні на кінець 2018 рік у проекті закону Про Державний бюджет України на 2018 рік, підготовлений Кабінетом міністрів України, на рівні 30,1 грн/$.

При цьому в Мінфіні пояснили, що показник середньорічного курсу гривні на 2018 рік на рівні 29,3 грн/$ і курс на кінець року на рівні 30,1 грн/$ є технічним показником, а не орієнтиром для уряду та ринку.

Також в НБУ заявили, що формування значних обсягів ліквідності в банківській системі і на рахунках уряду може потенційно загрожувати стабільності національної валюти.

Головне

Бізнес/Фінанси

10 листопада, 14:18

article_img
В Адміністрації президента відреагували на інформацію щодо виведення мільярдів Януковича через банк Порошенка