В НБУ назвали причини різкого падіння курсу гривні

30 листопада 2017, 12:16
Заступник глави Національного банку України (НБУ) Олег Чурій заявив, що ослаблення гривні в останні тижні пов'язано з дією традиційних сезонних чинників

"У нас плаваючий курс, волатильність гривні посилилася, оскільки є сезонний фактор", - цитує його слова агентство Інтерфакс-Україна.

Чурій, зокрема, вказав на закупівлі енергоносіїв і сезонних товарів під Новий рік. Водночас він уточнив, що Нафтогаз України сьогодні відсутній серед покупців валюти, а, навпаки, продає її.

Відео дня

За його словами, приводів для занепокоєння немає, так як загалом в поточному році Україні вдається хорошими темпами нарощувати експорт.

На думку банкіра, на ослаблення гривні минулого тижня вплинула одноразова виплата 9 млрд грн відшкодування ПДВ. Він зазначив, що Нацбанк продовжує працювати з Мінфіном для згладжування цих виплат і запобігання пікових виплат наприкінці року бюджетних коштів, яких накопичилося на рахунку Держказначейства близько 50 млрд грн.

Відзначимо, що сьогодні, 29 листопада, вперше з початку квітня цього року курс гривні опустився нижче рівня 27 грн/$.

Нагадаємо, що станом на 30 жовтня національна валюта за місяць подешевшала щодо долара США за офіційним курсом на 1,3%.

Також раніше повідомлялося, що держбюджет-2017 було складено з урахуванням середньорічного курсу гривні 27,2 грн/$і курсу на кінець року 27,8 грн/$.

Крім того, Кабмін спрогнозував курс гривні на кінець 2018 рік у проекті закону Про Державний бюджет України на 2018 рік, підготовлений Кабінетом міністрів України, на рівні 30,1 грн/$.

При цьому в Мінфіні пояснили, що показник середньорічного курсу гривні на 2018 рік на рівні 29,3 грн/$ і курс на кінець року на рівні 30,1 грн/$ є технічним показником, а не орієнтиром для уряду та ринку.

Також в НБУ заявили, що формування значних обсягів ліквідності в банківській системі і на рахунках уряду може потенційно загрожувати стабільності національної валюти.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X