В НБУ назвали головну причину різкого падіння курсу гривні

29 серпня 2018, 09:01

Динаміка курсу гривні на міжбанківському валютному ринку в останні дні визначається ключовим тимчасовим фактором - традиційними для кінця місяця відшкодуваннями Міністерством фінансів бізнесу податку на додану вартість (ПДВ).

Про це заявив директор департаменту відкритих ринків Сергій Пономаренко в коментарі агентству Інтерфакс-Україна.

"За останні три дні обсяг таких виплат становив 6,9 млрд грн. Після отримання відшкодування експортери зазвичай скорочують пропозицію валюти на ринку, оскільки їхні потреби в гривні тимчасово значно зменшуються", - сказав він.

Відео дня

За словами Пономаренка, Національний банк продовжує уважно стежити за розвитком ситуації на валютному ринку, готовий і надалі здійснювати валютні інтервенції, щоб уникнути різких "стрибків" курсу.

Разом з тим він нагадав, що завдання центробанку - не утримувати курс гривні на певному рівні, а знизити його волатильність, яка може негативно вплинути на досягнення цільового рівня інфляції.

"Якщо чинники, що склалися в економіці, формують тиск на ослаблення або посилення курсу, то курс має рухатися у відповідному напрямі, і Національний банк цьому руху не протидіє", - зазначив директор департаменту відкритих ринків регулятора.

Пономаренко також повідомив, що НБУ з початку місяця продав на міжбанківському валютному ринку $422 млн. Водночас 20 серпня на тлі зміцнення гривні НБУ викупив на валютному ринку $16,7 млн.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X