В НБУ дали відповідь передвиборним гаслам популістів

20 вересня 2018, 13:45

Національний банк України (НБУ) вважає низькими ризики реалізації на практиці популістських гасел, які озвучують зараз багато політиків. Запобіжником такого розвитку ситуації є вже реалізовані реформи на фінансовому ринку і в економіці в цілому.

Про це заявила перший заступник глави НБУ Катерина Рожкова, передає Інтерфакс-Україна.

"Ми не боїмося популістів, бо фіскальне домінування (підпорядкування монетарної політики фіскальної, що, як правило, супроводжується фінансуванням держбюджету центробанком - ред.) сьогодні вже неможливо", - заявила вона в ході Українського фінансового форуму, організованого інвестгрупою ICU в Одесі.

Відео дня

Рожкова зазначила, що на сьогодні завдяки подоланню дуже високої інфляції Нацбанк створив умови для імплементації реформ у всіх сферах.

"Як представник центробанку я хочу сказати, що, незважаючи на передвиборчий період, не дивлячись на незрозумілі гасла, ми не повинні боятися зупинки реформ, так як країна визначилися зі своїм шляхом - в Європу, в ЄС. Країна - це ми з вами", - підкреслила вона.

Перший заступник голови Нацбанку додала, що очищення банківської системи призвело до того, що банки працюють як трансмісійний механізм, і фактично стали реалізатором монетарної політики центробанку.

"Коли чую, що кредитні кошти будуть по 3%, я задаю питання - а хто заплатить різницю? Не можна відкинути об'єктивні закони", - заявила Рожкова.

Вона запевнила, що сьогодні вже неможливо використовувати державні банки для цілей політичних груп, і будь-який кандидат повинен це розуміти. "Не тільки помінялися правила, а й змінилося фінансове середовище. А за нею змінюється і бізнес-середовище - це свідоцтво незворотного шляху реформ", - вважає перший заступник голови Нацбанку.

У той же час вона відзначила важливість продовження реформ і, в першу чергу, судової реформи.

Показати ще новини
Радіо НВ
X