У Мінфіні повідомили, чому буде важко виконати рішення про повернення Приватбанку в приватну власність

19 квітня 2019, 00:03

Глава Міністерства фінансів України Оксана Маркарова заявила про те, що рішення Окружного адміністративного суду Києва про визнання незаконною націоналізацію Приватбанку буде досить важко виконати, тому що це передбачає повернення більш ніж 155 млрд гривень коштів державного бюджету.

Про це повідомляє Інтерфакс-Україна

"Його виконання, в тому числі, має передбачати якимось чином повернення більше ніж 155 млрд гривень коштів державного бюджету, які були витрачені на капіталізацію цього банку", - заявила Маркарова.

Відео дня

Міністр нагадала, що в рамках докапіталізації Приватбанку держава випустила облігації внутрішньої держпозики на цю суму. Лише незначну частину цієї суми було монетизовано.

"Ми, як Мінфін, розраховуємо на повернення цих коштів від прибуткової діяльності банку та його подальшої приватизації", - заявила міністр фінансів.

18 квітня Окружний адмінсуд Києва визнав незаконною націоналізацію ПриватБанку. Розглянувши справу за позовом Ігоря Коломойського до Національного банку України, Кабінету Міністрів України, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб та Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, суд визнав протиправними рішення відповідачів, наслідком яких стала націоналізація ПриватБанку, і визнав недійсним з моменту укладення договір купівлі-продажу державою акцій банку.

Підставами для прийняття судом такого рішення була, в тому числі, недоведеність відповідачами наявності підстав для віднесення ПриватБанку до категорії неплатоспроможних. НБУ подасть апеляцію.

Президент України Петро Порошенко скликав засідання Ради нацбезпеки і оборони через ситуацію навколо Приватбанку.

18 грудня 2016 року Кабінет міністрів прийняв рішення про входження держави в капітал Приватбанку. Згідно з цим рішенням, держава в особі Міністерства фінансів стало власником 100% акцій, а Приватбанк був докапіталізований на суму 116,8 млрд грн. 3 липня 2017 року Міністерство фінансів України вирішило докапіталізувати Приватбанк ще на 38,6 млрд грн. Перший транш у 22,5 млрд грн було надано банку в липні 2017 року, другий на 16 млрд грн - у грудні.

Показати ще новини
X