В Естонії в банку українських бізнесменів забрали ліцензію

27 березня 2018, 19:40

Європейський центральний банк за пропозицією Фінансової інспекції Естонії анулював ліцензію естонського Versobank, яким володіють українські бізнесмени, співвласники холдингу Алеф Вадим Єрмолаєв і Станіслав Віленський.

Про це йдеться в прес-релізі Банку Естонії, передає Інтерфакс-Україна.

Рішення про закриття банку пов'язано з постійним порушенням кредитною організацією правил по боротьбі з відмиванням грошей.

Відео дня

Віце-президент центробанку, член ради Фінансової інспекції Мадіс Мюллер зазначив, що закриття банку не суттєво вплине на економіку країни.

Рішення про примусову ліквідацію Versobank повинен буде прийняти Харьюский повітовий суд, який також призначить осіб, відповідальних за процедуру ліквідації і задоволення вимог кредиторів.

Рада Гарантійного фонду вирішила компенсувати депозити клієнтів банку в розмірі до 100 тис. Виплати будуть здійснювати Swedbank і SEB Pank, вони почнуться 5 квітня.

Виплати по депозитах понад обумовлені 100 тис. будуть здійснюватися в рамках судового провадження у ліквідації Versobank.

Versobank займався переважно обслуговуванням клієнтів за межами Естонії. Станом на кінець 2017 року абоненти зберігали в Versobank близько 253 млн, що становить 1,5% обсягу депозитів у діючих в Естонії банках. 87% всіх депозитів в Versobank припадає на нерезидентів.


Versobank AS - заснована в 1999 році кредитна установа, яка діє в Естонії і на міжнародних фінансових ринках. Контрольним пакетом його акцій володів кіпрський офшор Cyprus Popular Bank Public Co Ltd (колишня назва Marfin Popular Bank Ltd). У 2012 році 85% акцій Versobank AS купила українська компанія Укрсельхозпром, що входить в холдинг Алеф.

Показати ще новини
Радіо НВ
X