В Альфа Банку запевнили, що план докапіталізації банку на $1 млрд не є «купівлею індульгенції» для Фрідмана

21 вересня, 16:51
Михайло Фрідман (Фото:yes-ukraine.org)

Михайло Фрідман (Фото:yes-ukraine.org)

Глава наглядової ради Альфа Банку Україна запевнив, що план докапіталізації банку на $1 млрд не пов’язаний зі спробами російського олігарха Михайла Фрідмана вийти з-під санкцій.

У наглядовій раді Альфа Банку заявили, що сума запропонованої докапіталізації фінустанови $1 млрд включає можливі $500-600 млн на дотримання нормативу адекватності капіталу в 2023 році.

Відео дня

На цьому наголосив голова наглядової ради Роман Шпек, передає Інтерфакс-Україна.

"За нашими спостереженнями та оцінками ситуації у клієнтів, Альфа-Банк Україна може знадобитися $500-600 млн протягом наступного року для підтримки стабільно високих нормативів адекватності капіталу. Але все залежить від розвитку ситуації на фронті, стану економіки, доходів українців, стану активів клієнтів», - заявив Шпек.

Водночас він зазначив, що банк залишається операційно прибутковим, а його збитки пов'язані із додатковим резервуванням. У разі покращення ситуації та розформування резервів сьогоднішні кошти на підтримку капіталу можуть бути у майбутньому також спрямовані на кредитування.

«Нас визнали системно важливим, і ми хочемо залишитися системно важливим і у повоєнному відновленні країни та її економіки. А для того, щоб кредитувати, потрібний капітал, а не лише технічна відповідність нормативам», — зазначив Шпек.

На його думку, проблема доформування резервів і дотримання нормативу достатності капіталу через розв'язану РФ повномасштабну війну постане перед більшістю банків в Україні.

Також Шпек зазначив, що у разі докапіталізації банку на $1 млрд, він зможе взяти участь у фінансуванні пріоритетних проектів, встановлених урядом.

Він спростував, що ключовою метою докапіталізації є зняття санкцій із акціонерів банку.

" Розмови про "купівлю індульгенції" не мають жодних підстав", - сказав Шпек.

На початку місяця видання The Wall Street Journal повідомляло, що російський олігарх Михайло Фрідман хоче «завести» в український Альфа-банк $1 млрд, сподіваючись на зняття санкцій.

Про плани докапіталізації банку на зазначену суму в недавньому інтерв'ю Forbes Україна говорив і голова фракції Слуга народу Давид Арахамія .

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо НВ
X