Власники євробондів подали позов на Приватбанк до Лондонського арбітражу

18 травня 2017, 11:14
Власники єврооблігацій Приватбанку (Київ) оскаржили в Лондонському міжнародному арбітражному суді (London Court of International Arbitration) примусовий обмін цінних паперів на акції додаткової емісії банку

Про це повідомив керуючий партнер адвокатського об'єднання Suprema Lex Віктор Мороз, який виступає радником власників цінних паперів, передає Інтерфакс-Україна.

"Від імені окремих держателів єврооблігацій на сьогоднішній день вдалося ініціювати судові розгляди щодо порушення їх прав при процедурі bail-in єврооблігацій Приватбанку в міжнародному арбітражному інституті. Судові розгляди знаходяться на стадії узгодження процедури арбітражу і вибору арбітрів", - сказав він.

Відео дня

Мороз також повідомив, що намір Приватбанку змінити трасті (довірителя по цінних паперах) обумовлено наявністю між структурами угоди, згідно з яким трасті обмежений у можливості оскарження будь-яких дій Приватбанку за єврооблігаціями, що фактично паралізувало можливість захисту держателів євробондів, а також наявністю конфлікту інтересів між німецьким трасті і Національним банком України.

За словами Мороза заміна трасті дозволить сформованій на сьогодні групі власників єврооблігацій більш ефективно здійснювати колективний судовий захист.

Керівник банківської та фінансової практики, партнер ЄПАП Україна Роман Степаненко допускає, що рішення про зміну довіреної особи (trustee, трасті), у тому числі могло бути продиктоване репутаційними міркуваннями.

"Згідно з інформацією, розміщеною на офіційному сайті Madison Pacific Trust Limited, компанія була залучена в ряд дефолтних ситуацій та реструктуризацій схожих інструментів на ринках капіталу. Ймовірно, саме це послужило підставою вибору, зробленого на користь Madison Pacific Trust Limited", - сказав експерт.

Нагадаємо, що британська UK SPV Credit Finance plc, яка виступила емітентом єврооблігацій Приватбанку на $175 млн з погашенням 28 лютого 2018 року і на $200 млн з погашенням 23 січня 2018 року, ініціювала скликання 5 червня зборів власників цінних паперів.

До порядку денного зборів включено питання про складання повноважень трасті (довірителя по цінних паперах) Deutsche Trustee Company Limited, призначення новим трасті Madison Pacific Trust Limited, інші процедурні питання.

Раніше в рамках націоналізації Приватбанку його зобов'язання перед спеціально створеною британською компанією (SPV) - емітентом єврооблігацій - підлягали процедурі bail-in і були обмінені на акції додаткової емісії банку.

Потім Фонд гарантування вкладів фізичних осіб, який ввів тимчасову адміністрацію в банк, продав всі його акції державі за 1 грн. Мова йде про три випуски єврооблігацій: на $175 млн за ставкою 10,875% з погашенням 28 лютого 2018 року, на $200 млн за ставкою 10,25% з погашенням 23 січня 2018 року, з яких $40 млн. було погашено в серпні 2016 року, а також на $220 млн за ставкою 11% (облігації субординованого боргу) з погашенням у 2021 році.

Після націоналізації Приватбанку компанія-емітент цінних паперів залишилася в його власності.

Умови емісії єврооблігацій з погашенням в 2018 році припускають, що у разі визнання банку неплатоспроможним він переходить під управління ФГВФО. Фонд призначає тимчасового адміністратора в банк, уповноваженого на будь-які дії для відновлення платоспроможності банку.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Власники євробондів Приватбанку, що володіють різними випусками цінних паперів на загальну суму понад $120 млн, в кінці грудня 2016 року об'єдналися в спеціальний комітет для спільного захисту своїх прав та інтересів. У комітет входять п'ять фондів, у тому числі британські, американські та швейцарські.

Показати ще новини
Радіо NV
X