Усім вийти з тіні. Два сценарії для підприємця, якому доведеться встановити РРО — поради експерта

15 січня 2022, 12:56

Установка реєстратора розрахункових операцій (РРО) змусить підприємців обирати між двома сценаріями: залишатися на тій самій групі оподаткування, що й раніше, або міняти її.

Про це у колонці для НВ Бізнес пише Олександра Томашевська, податковий консультант Київського центру підтримки та розвитку бізнесу.

Перший сценарій передбачає, що підприємець не був у тіні, дотримувався всіх умов перебування на своїй групі, наприклад, на другій. І єдине, що в нього змінюється, він або підключає програмний РРО, або купує стаціонарний.

Відео дня

В даному випадку проблема для підприємця полягає лише в тому, який РРО обрати — програмний чи стаціонарний (свої плюси та мінуси є і там, і там).

Другий сценарій — набагато складніший. Він передбачає, що перехід на РРО спричинить зміну групи оподаткування.

«Тоді підприємець повинен спочатку порахувати, що станеться, якщо він декларуватиме всю виручку, розібратися, чи може він собі дозволити поставити РРО чи ні. Якщо виявиться, що не може — рахувати скільки ФОПів йому потрібно. Припустимо, ви зареєструєте всіх родичів, усім поставите касові апарати, і всі вони битимуть чеки. Це такий компромісний вихід», — пише експерт.

«Але є суб'єкти, у яких дуже багато виручки, наприклад, 10 магазинів по три мільйони на місяць, загальний оборот — 30 мільйонів на місяць. Ось тут і відбудеться детінізація — РРО доведеться вже ставити на компанію, яка буде платником ПДВ і вестиме повний бухгалтерський облік і сплачувати вже зовсім інші податки. Якщо ви так виходите з тіні, то на ціні ваших товарах це позначиться на рівні подорожчання на 40−50%», — додала Томашевська.

Повну версію колонки РРО — страшно чи ні читайте тут.

Показати ще новини
Радіо NV
X