Уряд задумався про докапіталізацію державних банків

26 лютого 2018, 11:50

Міністерство фінансів України вивчає необхідність подальшої докапіталізації державних банків для реалізації їх оновленої стратегії.

Про це заявив глава відомства Олександр Данилюк, передає агентство Інтерфакс-Україна.

"Я виходжу з одного принципу: є стратегії (держбанків - ред.) і вони мають бути реалістичними. І менеджмент, і акціонери мають бути налаштовані на те, щоб їх втілити. Тому, дійсно зараз є питання, і щодо докапіталізації Ощадбанку. Ми зараз проводимо відповідний аналіз. Якщо це є необхідним для успішної реалізації стратегії Ощадбанку, це буде зроблено", - сказав він.

Відео дня

Нагадаємо, що в грудні минулого року Національний банк України заявив про погіршення якості кредитних портфелів Ощадбанку і Укрексімбанку та про вивчення необхідності докапіталізації фінустанов. За даними регулятора, перш за все, знизилася якість кредитів, виданих великим бізнес-групам, і знецінилися застави за такими кредитами

Мінфін пізніше підтвердив цю інформацію і повідомив, що сума необхідної докапіталізації буде визначена після консультацій з НБУ.

Кабінет міністрів України під час чергового засідання 27 грудня 2017 року затвердив додаткову капіталізацію державного Ощадбанку на 5,7 млрд грн.

Всього протягом 2016-2017 років уряд направив на докапіталізацію держбанків, без урахування Приватбанку, 36,6 млрд грн, в тому числі 19,6 млрд грн - в капітал Ощадбанку і 17 млрд грн - Укрексімбанку.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X