Нацбанк опублікував схеми конвертації коштів в Укрсоцбанку

5 березня 2019, 10:32

Укрсоцбанк в суді оскаржує штраф в 30 млн грн, накладений Нацбанком в листопаді 2018 року (УТОЧНЕНО)

Національний банк України оприлюднив підстави для прийняття в листопаді 2018 року мер впливу до АТ Укрсоцбанк у вигляді накладення штрафу в 30,45 млн грн після того, як отримав офіційне повідомлення про оскарження цього рішення в судовому порядку. Про це повідомляє прес-служба регулятора.

Відео дня

У НБУ відзначили, що зобов'язані оприлюднювати ці підстави згідно ст. 60 Директиви (ЄС) про запобігання використанню фінансової системи з метою відмивання коштів та фінансування тероризму.

Зокрема, регулятор виявив факти зняття готівки за період з травня 2016 року по вересень 2017 року в загальній сумі понад 1 млрд грн групою фізичних осіб - клієнтів банку, а також двома юридичними особами - клієнтами банку.

У Нацбанку заявили, що характер цих фінансових операцій дає підстави вважати, що метою їх здійснення є легалізація злочинних доходів. Зокрема:

«1) банк визначив "незадовільний" фінансовий стан великої кількості фізичних осіб - клієнтів банку, проте зробив висновок про відповідність фінансових операцій їх фінансового стану. При цьому нерідко клієнти здійснювали операції в сумах, що перевищують сотні тисяч або навіть мільйони гривень, тобто не могли володіти або розпоряджатися відповідними активами;

2) невідповідність мети надходження коштів на рахунки фізичних осіб - клієнтів банку інформації про їхню професійну діяльність. Наприклад: продавець, вантажник, монтажник отримували кошти в якості оплати за послуги проектування, андеррайтингу страхових ризиків, юридичні та бухгалтерські послуги і т.д.; тракторист, продавець, офіціант - за розробку і тестування програмного забезпечення, веб-дизайну, промоутерські послуги і т.д.;

3) наявність факту зняття коштів готівкою фізичною особою, яка на момент здійснення цієї операції була померлим;

4) значна кількість клієнтів та їх контрагентів фігурують в кримінальних провадженнях;

5) окремі фінансові операції проводились з використанням документів з ознаками фіктивності або взагалі за відсутності будь-яких підтверджуючих документів».

При цьому, зазначив регулятор, частині вищезгаданої групи клієнтів банк встановлював неприйнятно високий рівень ризику і відмовляв в обслуговуванні, але іншим клієнтам, які здійснювали схожі по суті операції, банк не відмовляв в обслуговуванні. Крім того, відкривав рахунки новим клієнтам, які в подальшому здійснювали аналогічні за змістом операції. Банк також встановлював деяким клієнтам більш низькі тарифи на видачу готівки з їх поточних рахунків, ніж передбачені відповідним тарифним пакетом банку.

НБУ
Фото: НБУ
НБУ
Фото: НБУ

Повідомляється, що  Укрсоцбанк не погодився з рішенням НБУ , що не оплачував штраф і звернувся до Окружного адміністративного суду Києва, щоб оскаржити рішення регулятора.

Укрсоцбанк подав позовну заяву 12 лютого 2019 року. Підготовче засідання по справі № 640/2404/19 було призначено на 4 березня, проте в Окружному адмінсуді Києва було оголошено перерву до 14 березня.

Показати ще новини
Радіо НВ
X