УкрСиббанк. НБУ вибрав п’ятий банк для зберігання запасів готівки

5 березня 2021, 19:40

УкрСиббанк став п’ятим уповноваженим НБУ банком. Банк буде зберігати запаси готівки регулятора, забезпечувати готівкою інші банки в регіонах, приймати від них надлишки і зношені купюри.

Нацбанк України надав АТ УкрСиббанк статус уповноваженого банку по зберіганню запасів готівки регулятора. Про це повідомляє пресслужба НБУ.

Відповідне рішення Правління Нацбанку прийняло 2 березня.

Відео дня

Також УкрСиббанк забезпечуватиме готівкою інші банки в регіонах, приймати від них надлишки готівки і зношені купюри.

«УкрСиббанк письмово звернувся до Національного банку з наміром стати уповноваженим банком по зберіганню запасів готівки регулятора і надав всю необхідну інформацію», - йдеться в повідомленні регулятора.

У НБУ також зазначили багаторічний досвід УкрСиббанку по організації касового обслуговування та здійснення перевезення валютних цінностей та інкасації коштів з використанням передових технологій. Відзначається, що банк володіє розгалуженою мережею відокремлених підрозділів. Зокрема, у УкрСиббанку є касові центри в Запоріжжі, Дніпрі, Черкасах, Харкові, Ужгороді, Одесі, Львові та Вінниці.

У Нацбанку відзначили, що продовжують делегування частини своїх функцій в регіонах іншим учасникам ринку для переходу від частково делегованої моделі організації готівкового обігу, до делегованої моделі.

На сьогодні функції зберігання запасів готівки НБУ і проведення операцій з ними в усіх регіонах країни виконують підрозділи наступних чотирьох уповноважених банків: Ощадбанк, ПриватБанк, Райффайзен Банк Аваль, ПУМБ.

Нагадаємо, що влітку 2020 року НБУ погодив екс-керівника регіону Марокко групи BNP Paribas і екс-главу банку BMCI (Марокко) Лорана Дюпуш на посаду глави УкрСиббанку.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X