НБУ уточнив для Урпошти вимоги щодо грошових переказів

27 грудня 2017, 11:37

Національний банк України (НБУ) дозволив національним операторам поштового зв'язку - а сьогодні це тільки Укрпошта - надавати фінансову послугу з переказу коштів і брати участь у внутрішньодержавних і міжнародних платіжних системах

Це стане можливо після того, як Укрпошта отримає ліцензію НБУ на переказ коштів у національній валюті без відкриття рахунків, йдеться в постанові НБУ №138.

Зокрема в документі зазначається, що на нацоператора поштового зв'язку поширюються вимоги положення про порядок видачі небанківським фінансовим установам ліцензії на переказ коштів без відкриття рахунків, за винятком кількох пунктів.

Відео дня

В Укрпошті кажуть, що це рішення НБУ дозволить їм і далі розвивати фінансові послуги та підвищувати рівень їх доступності для населення, заявив директор департаменту фінпослуг компанії Артур Муравицкий в коментарі Інтерфакс-Україна.

НБУ має право відкликати відповідну ліцензію в разі втрати компанією статусу національного оператора поштового зв'язку.

Як відомо, Укрпошта виступає за надання їй права працювати із засобами населення в рамках обмеженою банківської ліцензії, зокрема, відкриваючи їм рахунки. Однак Нацбанк виступає проти, вказуючи на наявність на ринку чотирьох великих держбанків, сумарна частка яких після приватизації Приватбанку перевищила 50% ринку.

Раніше в Укрпошті повідомляли, що компанією розглядається три сценарії розвитку фінансових послуг - або самостійно, або шляхом покупки банку, або співпраці з іншими фінустановами.

За словами глави Укрпошти, на даний момент компанія вже веде переговори з деякими невеликими банками з метою стратегічного партнерства.


Укрпошта є монополістом поштового зв'язку України. 2016 рік компанія закінчила зі збитком в 188 млн грн, збільшивши чистий дохід від реалізації послуг на 15% до 4,5 млрд грн. За 9 місяців 2017 року збиток Укрпошти склав 416 млн грн.

Показати ще новини
Радіо НВ
X