Укргазбанк є найближчим до часткової приватизації серед держбанків — голова НБУ Шевченко

19 жовтня 2020, 10:23

Укргазбанк стане першим з чотирьох держбанків, частина акцій якого буде продана державою.

Про це голова Нацбанку Кирило Шевченко написав у колонці для Atlantic Council.

«Зараз Укргазбанк працює з Міжнародною фінансовою корпорацією (IFC) та є державним банком, який найближчий до часткової приватизації. Угода вже в процесі. Зараз переговори зосереджені на технічних аспектах. Очікується успішне закриття [угоди]», - зазначив він.

Відео дня

У Нацбанку також очікують, що міжнародна фінансова організація придбає частку в найбільшому державному банку України - Ощадбанку. Шевченко підкреслив, що «ще належить виконати значну роботу з перегляду релевантного законодавства і розвитку бізнес-моделі банку».

За його словами, поточна стратегія по часткової приватизації державних банків передбачає, що до продажу приступлять «не пізніше кінця 2024 року».

У листопаді 2019 року IFC з групи Світового банку схвалила п'ятирічний займ Укргазбанку на суму 30 млн євро, який може бути конвертований в до 20% частки в акціонерному капіталі фінустанови. Ця можливість повністю надана на розсуд IFC. У грудні Кабмін дозволив Міжнародній фінансовій корпорації та Укргазбанку укласти кредитну угоду з можливістю подальшої конвертації позики в статутний капітал банку.

У вересні 2020 року Кабінет міністрів поновив принципи стратегічного реформування державних банків. Уряд, зокрема, зберіг плани щодо конвертації позики IFC в додатковий капітал Укргазбанку. Планувалося, що угода буде укладена до жовтня цього року.

Показати ще новини
Радіо НВ
X