Укргазбанк і НЕФКО запустили нову кредитну програму для реалізації зелених проектів для бізнесу

17 січня 2019, 15:41
Новини компаній
НЕФКО підписала кредитний договір з Укргазбанком (Фото:служба Укргазбанку)

НЕФКО підписала кредитний договір з Укргазбанком (Фото:служба Укргазбанку)

Північна екологічна фінансова корпорація (НЕФКО) та державний банк "Укргазбанк" сьогодні, 17 січня, запровадили нову програму для підтримки реалізації в Україні проектів відновлюваної енергетики. Програма з бюджетом 10 млн євро буде фінансувати проекти малих та середніх підприємств протягом семи років. НЕФКО підписала кредитний договір з Укргазбанком на суму 5 млн євро і ще 5 млн євро інвестує в програму Укргазбанк.

Відео дня

Про це стало відомо в ході підписання договору між НЕФКО та Укргазбанком.

Програма надаватиме кредитне фінансування для реалізації проектів відновлюваної енергетики на території нашої країни. Оскільки вже існує серйозний портфель, що складається з проектів у сфері сонячної енергії, гідроенергії, біогазу і біомаси, очікується, що фонди програми будуть повністю використані в першому кварталі 2019 року.

Укргазбанк - четвертий найбільший банк України

"Це дуже цікава ініціатива для нашого банку, оскільки вона поєднує два важливих аспекти нашої діяльності - «зелене фінансування » та фінансування малого та середнього бізнесу. Це буде наша перша програма тільки для фінансування проектів, спрямованих на чисте довкілля. Починаючи з 2016 року, коли Укргазбанк став на «зелений шлях», ми створили значний портфель зелених проектів. Спільна з НЕФКО програма дозволить нам розширити підтримку українських малих та середніх підприємств, які поділяють наше бажання досягти енергетичної незалежності України  та протидіяти зміні клімату", - сказав перший заступник голови правління Укргазбанку Андрій Кравець.

Відзначимо, Укргазбанк - четвертий найбільший банк України - швидко набрав значний портфель зелених проектів і, починаючи з 2016 року, вже фінансував або зобов'язався фінансувати більше 140 проектів в сфері чистої енергетики з використанням біопалива, гідроенергії, сонячної та вітряної енергії із загальною потужністю об'єктів 845 мегават . А завдяки спільній програмі з НЕФКО Укргазбанк посилить свій статус «зеленого фінансиста» України.

"НЕФКО співпрацює з банками з моменту свого приходу в Україну - з 2008 року. Ми дуже задоволені, що шляхом запуску спільно з Укргазбанком нової програми можемо посилити нашу значимість в передачі кредитів малим та середнім підприємствам, що працюють в Україні в екологічній сфері. Укргазбанк лідер у фінансуванні зелених інвестицій в Україні і має очевидні досягнення  та портфель проектів ", - зазначив виконавчий директор НЕФКО Магнус Рістедт.

служба Укргазбанку
Фото: служба Укргазбанку

Зараз НЕФКО кредитує ряд банків в основних країнах своєї діяльності в Східній Європі та підтримує впровадження проектів енергоефективності та відновлюваної енергетики в приватному секторі. Починаючи з 2008 року НЕФКО надала кредитне фінансування трьом аналогічним програмам спільно з українськими банками, а також безпосередньо фінансувала інші проекти в сфері енергоефективності та відновлюваної енергії. Поточний портфель НЕФКО в Україні налічує 140 проектів, що знаходяться на різних етапах.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Нагадаємо, в 2014 році наша країна взяла на себе зобов'язання до 2020 року виробляти 11% енергії з відновлюваних джерел. Зараз в Україні вже ініційовані інвестиції в сфері відновлюваної енергетики. Укргазбанк - перший у Східній Європі банк, який фокусується на «зелених» кредитах фізичним та юридичним особам. У 2018 року 60% всіх нових об'єктів відновлюваної енергії в Україні було профінансовано Укргазбанком.

Показати ще новини
Радіо NV
X