Українцям спростили ввезення готівкової валюти з-за кордону

13 грудня 2017, 19:08
Національний банк України (НБУ) спростив порядок ввезення резидентами в Україну іноземної валюти у готівковій формі.Також регулятор вніс зміни щодо порядку її вивезення

Відповідні зміни набувають чинності з 14 грудня, повідомила прес-служба регулятора.

"Українці зможуть ввозити таку суму без підтвердних документів, тобто лише за умови її письмового декларування митному органу в повному обсязі", - йдеться в повідомленні НБУ.

Відео дня

До сьогодні фізичні особи-українці могли ввозити в Україну готівку в еквіваленті понад €10 тис. за умови письмового декларування митному органу в повному обсязі. При цьому потрібно було надавати документи, що підтверджують зняття готівки з рахунків у фінансових установах, і квитанції про здійснення валютно-обмінної операції з цією готівкою.

Водночас НБУ уточнив, що вивезення за межі України фізособами-резидентами готівки в сумі понад €10 тис. євро в еквіваленті здійснюється "за наявності документів, що підтверджують зняття ними готівки з власних рахунків у банках, і квитанції про здійснення валютно-обмінної операції з цією готівкою (у разі здійснення такої операції)".

Як повідомлялося, також НБУ зберіг вимогу до обов’язкового продажу валютних надходжень в Україну на користь юридичних осіб на рівні 50%, до якого її було знижено у квітні цього року.

Показати ще новини
Радіо НВ
X