Українцям дозволили купувати цінні папери на іноземних біржах

12 лютого 2018, 14:15

З лютого 2018 року цінні папери компаній з українськими активами, які знаходяться в обігу на зарубіжних біржах, стали доступні не лише для великих інвесторів, але і для будь-якого громадянина в Україні.

Про це повідомляє прес-служба Національного депозитарію України (НДУ).

"Тепер громадяни України можуть купити іноземні цінні папери та вільно ними розпоряджатися: продавати, дарувати, передавати у спадок і т.д.", - йдеться в повідомленні.

Відео дня

Як пояснили в НДУ, така можливість з'явилася завдяки набуттю чинності з 6 лютого рішенням №871 Про внесення змін до Положення про допуск цінних паперів іноземних емітентів до обігу на території України.

"Нам потрібно пожвавити український ринок цінних паперів. Один із способів - забезпечити інвесторам ефективну інфраструктуру для придбання зарубіжних активів. Рішення про спрощення доступу іноземних цінних паперів грає в цьому процесі одну з головних ролей", - зазначив глава правління Нацдепозитарію Міндаугас Бакас.

Тепер все, що необхідно зробити емітенту для отримання дозволу від регулятора (Національної комісії, що здійснює регулювання цінних паперів та фондового ринку, НКЦБФР) на допуск цінних паперів іноземної компанії, - це заповнити стандартну форму заявки. Збір іншої інформації і введення на український фондовий ринок - здійснює Нацдепозитарій.

Рішення також скасовує обмеження обсягу іноземних цінних паперів, допущених до обігу на ринку України.

Крім цього, тепер допуск іноземних цінних паперів може бути дозволений не тільки за заявою емітента, а й за зверненням НДУ. Раніше, якщо емітент не був зацікавлений в зверненні його цінних паперів в Україні, вони не могли потрапити на внутрішній ринок. Тепер НДУ може отримувати дозвіл в інтересах інвесторів.

У Нацдепозітарії відзначають, що прийняття документа створить стимули для збільшення обсягу пропозицій. Будуть створені нові можливості для бізнесу, скоротиться дефіцит якісних фінансових інструментів. Фонди і страхові компанії зможуть збалансувати свої портфелі за допомогою активів, номінованих в іноземній валюті. Розшириться спектр послуг, на яких можуть заробляти депозитарні установи України, залучаючи нових клієнтів і конкуруючи один з одним.

"Спрощена процедура дозволить збільшити обсяги торгів на українському фондовому ринку і зробить його більш привабливим для первинного публічного розміщення", - говорить глава правління Нацдепозитарію Міндаугас Бакас.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X