Українці скоротили кількість гривневих депозитів на тлі зростання курсу долара

12 вересня 2018, 10:41

У серпні обсяг гривневих депозитів у банківській системі України скоротився на 4,1% - до 494,5 млрд грн. 

Про це повідомили у прес-службі Національного банка України (НБУ).

Так, обсяги гривневих коштів бізнесу на рахунках у платоспроможних банках скоротились на 6,7% - до 242,3 млрд грн, значною мірою через сплату квартальних податкових та інших платежів до бюджету.

Відео дня

Гривневі кошти фізичних осіб на рахунках у платоспроможних банках скоротились на 1,3% - до 251,5 млрд грн під впливом сезонних факторів та погіршенням курсових очікувань.

При цьому на умовах збільшення волатильності на валютному ринку та девальваційного тиску на гривню зросли обсяги валютних депозитів: бізнесу – на 2,1% - до $5,2 млрд, населення – на 2,2% до $8,7 млрд.

Також зазначається, що вартість гривневих кредитів та депозитів для бізнесу незначно зросла, для населення – лишилась майже на рівні попереднього місяця.

Процентні ставки за гривневими депозитами для бізнесу в серпні підвищились на 0,4 п.п. - до 12,4%, за кредитами у національній валюті – зросли на 1 п.п. - до 17,9% річних.

Ставки за гривневими депозитами населення лишились на рівні липня, за кредитами у національній валюті знизились на 0,2 п.п.

Кредитний портфель банків у національній валюті у серпні зріс на 2,3% до 607,8 млрд грн. Банки продовжили активно працювали з населенням - обсяг гривневих кредитів населенню зріс на 4% - до 126,2 млрд грн.

Обсяг гривневих кредитів бізнесу за серпень зріс на 1.8% - до 480,3 млрд грн, валютних – майже не змінився і становив $14,5 млрд.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X