Українці випередили італійців і росіян у рейтингу фінансової грамотності. Інфографіка

0 коментувати
Лише 40% українців є фінансово грамотними
© Juanedc via Flickr

Лише 40% українців є фінансово грамотними

Агентство Лігабізнесінформ опублікувало інфографіку, в якій порівняло рівень фінансової грамотності українців і жителів інших країн

Самооцінка рівня знань у фінансовій сфері серед дорослого населення України становить 70%, однак лише 28% дорослих можуть правильно відповісти більш ніж на три простих питання про фінанси, зазначає агентство.


© finance.liga.net

© finance.liga.net


Згідно з даними листопадового звіту рейтингового агентства Standard & poor's і Глобального центру дослідження фінансової грамотності, рівень фінансової грамотності в світі досить низький. Наприклад, тільки один з трьох дорослих розуміє базові фінансові терміни і концепції. Дефіцит знань окремих громадян призводить до зростання кредитної заборгованості та неплатоспроможності. Так, у США кредитними картами володіють 60% громадян, однак лише 57% з них можуть відповісти на всі питання, пов'язані зі ставками.

Всього в світі фінансово грамотними є 35% чоловіків і 30% жінок (за винятком Китаю та ПАР). У Канаді, Франції, Німеччині, Італії, Японії і США на питання, пов'язані з персональними фінансами, можуть відповісти 55% дорослих громадян. У той же час в країнах БРІК (Бразилія, Індія, Китай, Росія) таких дорослих лише 28%. Найбільш грамотними є жителі Австралії, Канади, Данії та Фінляндії, а найменш – жителі Індії, Пакистану, Бангладеш і Непалу.

За рівнем фінансової грамотності Україна (40% дорослих) обігнала Італію (37%), Росію (38%) та Туреччину (24%). У рейтингу вона межує з такими країнами, як Танзанія, Замбія, Сенегал і Казахстан.


© mhfi.com

© mhfi.com© mhfi.com

© mhfi.com© mhfi.com

© mhfi.com


Нагадаємо, прес-секретар глави Кремля Дмитро Пєсков констатував фінансову та географічну безграмотність громадян РФ.

Журнал Новое Время №38

Тема номера – Спецназ Кремля. Російське ГРУ перетворилося в монстра з багатомільярдним бюджетом, який смішить світ безглуздою поведінкою своїх «шпигунів».

Читати журнал онлайн
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Фінанси ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: