Українці набрали в банках кредитів на десятки мільярдів

8 травня 2018, 16:22

Банківський сектор продовжує активно кредитувати населення. За перший квартал 2018 року обсяг портфеля кредитів фізособам зріс на 5,6% до 83,8 млрд грн, або на понад 37% у річному обчисленні.

Про це йдеться у травневому квартальному огляді банківського сектору, опублікованому на сайті НБУ.

Найбільш активно споживчі кредити у січні-березні надавали держбанки та банки з приватним українським капіталом.

Відео дня

"Здебільшого українці беруть кредити на поточні потреби – кредити на купівлю побутової техніки, інші цілі", – йдеться в огляді Нацбанку.

У корпоративному сегменті портфель кредитів майже не змінився. Регулятор зазначає, що банки зосередили зусилля на покращенні якості наявного портфеля, було проведено низку реструктуризацій проблемної заборгованості, що дозволило розформувати резерви за кредитами, що почали обслуговуватись.

Разом з тим, збільшилася частка непрацюючих кредитів – на 1.8 в.п. до 56.4% загальної заборгованості банківського сектору. Як пояснюють в НБУ, причиною був одноразовий негативний ефект від зміни методології обліку фінансових інструментів.

Як повідомлялося, за підсумками першого кварталу 2018 року банки України відновили прибуткову діяльність після збиткової роботи у четвертому кварталі.

Показати ще новини
Радіо НВ
X