Українському нардепу заборонили виїзд за кордон через борг перед банком Пінчука

29 грудня 2017, 15:33

Печерський районний суд Києва заборонив виїзд за кордон депутату Верховної Ради від фракції Народний фронт Денису Дзензерському у зв'язку із заборгованістю в розмірі $10,9 млн перед банком Кредит Дніпро (Київ).

Про це йдеться в матеріалах суду, передають Українські Новини.

Так, департамент виконавчої служби Міністерства юстиції звернувся до суду з проханням тимчасово заборонити виїзд за межі України (з вилученням паспорта) Дзензерському до виконання ним зобов'язань виконавчого провадження про стягнення з компанії Веста-Пласт і депутата суми боргу за кредитним договором.

Відео дня


Банк Кредит Дніпро заснований у 1993 році. Єдиним його акціонером на 1 січня 2017 року була компанія Бренкрофт Ентерпрайзез Лімітед, яка належить компанії Paramigiani Management Limited (обидві - Кіпр). У свою чергу, 99% акцій Paramigiani Management Limited прямо і ще 1% опосередковано належать Віктору Пінчуку.

Згідно з даними Нацбанку України, на 1 липня 2017 року за розміром загальних активів (9,1 млрд грн) банк займав 21-е місце серед 88 діючих.


Відзначається, що Дзензерський не з'являвся на виклики державного виконавця і не пояснював причин невиконання рішення суду.

За інформацією Державної прикордонної служби, Дзензерський постійно перетинає державний кордон (у 2014 році - 15 разів, а у 2015 році - 4 рази).

Матеріали справи містять пояснення депутата, згідно з якими з серпня 2015 року зі його зарплати відраховується 20% на користь стягувача, а за рахунок іншого свого майна він не в змозі виконати рішення суду.

Нагадаємо, що в серпні 2017 ВТБ Банк заявив, що борги групи компаній Веста і її кінцевого бенефіціара Дзензерського перед банками-кредиторами досягають близько $500 млн.

У листопаді Генеральна прокуратура повернула Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі подання про зняття недоторканності з Дзензерського.

Показати ще новини
Радіо НВ
X