Ощадбанк подав до суду на Лагуна

7 березня 2017, 15:16
Ощадбанк звернувся до Верховного Суду України з клопотанням про стягнення коштів із екс-власника збанкрутілого Дельта Банку Миколи Лагуна та визнання рішення суду попередньої інстанції незаконним

Про це повідомили у прес-службі Ощадбанку. Державний банк заявив про наміри скасувати рішення Вищого спеціалізованого суду України (ВССУ) від 15 лютого 2016 року. Цим рішенням бізнесмена Миколу Лагуна звільнили від необхідності виплатити 4,2 млрд грн за договором поруки перед Ощадбанком.

Відео дня

Юристи Ощадбанка намагаються повернути кошти та звинувачують суддів у незаконному рішенні на користь екс-банкіра.

«Ощадбанк готує заяву до Верховного Суду України про скасування цього вочевидь незаконного рішення ВССУ та клопотатиме, щоб залишити в силі рішення Печерського райсуду м. Києва та Апеляційного суду м. Києва», – повідомили у банку.

Дельта Банк і Ощадбанк у грудні 2010 року уклали два договори про відкриття та ведення кореспондентських рахунків. За цими договорами утворилася заборгованість перед Ощадбанком на 948 млн грн, 111,8 млн дол. і 12,5 млн євро (загалом 4,2 млрд грн).

У червні 2015-го Ощадбанк звернувся до суду з позовом до Лагуна, як поручителя, за невиконаними зобов'язаннями. Згідно з рішенням Печерського районного суду Києва від 12 березня 2016 року, Лагун повинен був погасити заборгованість перед банком. Проте бізнесмен намагається оскаржити це рішення і визнати договір поруки таким, що втратив силу після банкрутства банку у березні 2015 року.

ВССУ, на думку представників банку, всупереч існуючій судовій практиці, прийняв рішення про визнання недійсним договору поруки, базуючись на аргументі, що зобов'язання за договорами банківського рахунку нібито нерозривно пов'язані з банком, а тому їх виконання фізичною особою-поручителем є неможливим.

«Грошове зобов'язання може бути забезпечене порукою! Безпідставно визнаючи договір поруки недійсним, ВССУ надав судам цивільної юрисдикції правові підстави для визнання недійсними всіх договорів поруки», – висловлюють занепокоєння в Ощадбанку.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X