Українські євробонди за тиждень досягли нових максимумів в прибутковості
У Нацбанку підкреслили, що зовнішні боргові ринки для таких країн, як Україна, сьогодні практично закриті.
Українські єврооблігації за понеділок — середу поточного тижня досягли нових мінімумів у ціні і максимумів в прибутковості 11,5−14% річних, стабілізувавшись на цьому рівні в четвер, 19 березня. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на учасників ринку.
Прибутковість українських цінних паперів зросла до 11,5−14% річних, за тиждень ставки підросли на 1,7−5,1 процентних пункту.
Зокрема, прибутковість найкоротших паперів з погашенням на початку вересня цього року збільшилася до 13,1% з 8%, єврооблігацій з погашенням у 2022 році - до 14% з 9,5%.
У той же час ставки паперів з погашенням в 2027 році збільшилися на 2,9 п.п. — до 13%, а самих «довгих» з погашенням в 2032 році - на 1,7 п.п., до 11,6%.
Крім того, нового мінімуму вартості з початку листопада 2018 року досягли ВВП-варранти — 52,6% від номіналу в порівнянні з 74,2% на кінець минулого тижня, 90% - на кінець позаминулого тижня або 107,5% три з половиною тижні назад.
Як зазначив заступник голови Нацбанку України Олег Чурій, зовнішні боргові ринки для таких країн, як Україна, сьогодні практично закриті.
«Сьогодні торгуються тільки державні цінні папери провідних країн світу: це США, Німеччина — ми бачимо дуже велике зниження прибутковості за цими цінними паперами. Якщо говорити про інших, то їх прибутковості дуже сильно виросли, на сьогодні практично ринок для всіх закритий», — підкреслив Чурій.
Нагадаємо, що тижнем раніше прибутковість українських євробондів підскочила до 10,2%, а ВВП-варранти подешевшали на 20%.