Котирування українських євробондів просіли на тлі новин про зміну уряду

4 березня 2020, 16:37

Серед інших чинників, що вплинули на котирування євробондів, аналітики називають коронавірус і ситуацію на світових ринках.

Прибутковість українських єврооблігацій зросла в середньому на 14 базисних пунктів на тлі новини про відставку уряду, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Відзначається, що уряд Гончарука інвестори розцінювали як націлене на реформи і продовження співпраці з Міжнародним валютним фондом.

Відео дня

За інформацією учасників ринку, ставки паперів з погашенням 2023 року складають близько 4,75%, в 2026 році - 5,7% і в 2032-му - 6,4%, а зниження цін облігацій склало відповідно від 0,5 до 1 процентного пункту.

«Інвестори також взяли паузу в зв'язку з позачерговим засіданням ВРУ в середу. У такі періоди невизначеності вони не готові вкладатися в ризикові активи, особливо в місцевій валюті», - розповів в коментарі агентству старший фінансовий аналітик групи ICU Тарас Котович.

Відзначається, що в результаті зниження було нівельовано зростання, яке було зафіксовано напередодні завдяки позачергового зниження ФРС ставки відразу на 0,5 п.п. Таким чином, вартість і прибутковість облігацій повернулися на рівень понеділка.

Прибутковість ОВДП на внутрішньому ринку також підросла, досягаючи 11-12% річних. Відзначається, що напередодні Мінфін, що утримує ставки на первинному ринку на рівні до 10%, відмовився від розміщення середньострокових облігацій.

«Останнім часом відслідковується певна тенденція до збільшення різниці з первинним розміщенням на користь вторинного ринку, але продавці не поспішають значно підвищувати прибутковості, і особливих змін найближчим часом ми не очікуємо», - додав аналітик.

Серед причин відсутності попиту облігації Котович виділив невизначеність, пов'язану з розповсюдженням коронавируса і ситуацію на світових ринках.

На думку Котовича, на даний момент очікувати зміни політики Мінфіну в частині процентних ставок не варто. Він упевнений, що міністерством може бути продовжений курс на зниження ставок або на утримання кривої на поточних рівнях.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський ініціював на 4 березня позачергове пленарне засідання Верховної Ради , на якому розглянуть ряд питань, зокрема, пов'язаних з кадровими перестановками в Кабміні.

Незабаром стало відомо, що фракція Слуга народу погодила призначення на посаду глави уряду віце-прем'єра Дениса Шмигаль .

Раніше НВ стало відомо, що міністр розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства Тимофій Милованов відмовився очолити нове міністерство агрополітики , а Роман Жуковський відмовився стати міністром економіки замість Милованова. Крім того, глава КБ Луч Олег Коростельов не захотів зайняти посаду віце-прем'єра з питань оборонної промисловості .

Редактор: Люба Балашова

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X