Українські єврооблігації виросли в ціні після угоди з кредиторами

28 серпня 2015, 10:40
За підсумками четверга, після оголошення про угоду з комітетом приватних кредиторів про реструктуризацію державного боргу України, ціни на українські єврооблігації різко зросли

Як повідомляє агентство Bloomberg, євробонди України з терміном обігу до липня 2017 року виросли в ціні на рекордні 15,4 цента, до 70,93 цента за $1 номіналу.

Держоблігації з погашенням у квітні 2023 року піднялися на 16,1 цента - до 70,55 цента за $1 номіналу.

Відео дня

Найближчі папери з погашенням у вересні додали 12,8 цента - до 70,03 центів на долар номіналу.

"Схоже, що угода є більш привабливою для інвесторів, ніж очікувалося", - прокоментував зростання цін фінансовий менеджер Union Investment GmbH Privatfonds у Франкфурті Дмитро Барінов.

"У мене є великі сумніви, що Україна буде в змозі погасити борги протягом чотирьох років, настільки короткий строк, здається, що справу зроблено, але тягар заборгованості, як і раніше, дуже високий для України і питання реструктуризації буде виникати знову", - також припустив Барінов.

У свою чергу трейдер Investment Capital Ukraine (Київ) Віталій Сівач переконаний, що компроміс буде підтримувати ціни в короткостроковій і середньостроковій перспективі". "Ціна може піднятися в межах 65-70 центів", - прогнозує він.

Нагадаємо, 27 серпня голова Міністерства фінансів України Наталія Яресько повідомила, що Україна домовилася про списання $3,8 млрд боргів з $19,3 млрд.

Крім списання 20% заборгованості, Київ також домовився про продовження термінів погашення на чотири роки і встановив новий купон у розмірі 7,75% по паперах з усіма термінами обігу.

НВ

Редактор: Марія Кабацій
Показати ще новини
Радіо NV
X