Українські банки збільшили свій дохід

30 вересня 2016, 11:23
У серпні банківська система України отримала прибуток в 2,7 млрд гривень

Про це йдеться в прес-релізі Національного банку України (НБУ).

"За серпень 2016 року діючі банки отримали прибуток на загальну суму 2.7 млрд. грн. Чистий процентний дохід банківської системи за серпень порівняно з липнем збільшився майже у 2 рази – до 4.9 млрд. грн., чистий комісійний дохід – на 4.7%, до 2.2 млрд. грн", - повідомив регулятор.

Відео дня

Відзначається, що зростання процентного доходу обумовлене не відновленням кредитування, а в основному пов'язане з процесами реструктуризації кредитних портфелів банків, які активно почалися після діагностичного обстеження якості активів на виконання програм докапіталізації.

У серпні 78 банків отримали прибуток у розмірі 3,7 млрд. грн., тоді як за липень прибуток у 74 банків був 1 млрд. грн. Збитковою в серпні була діяльність 22 банків на загальну суму 1,1 млрд. грн.

За вісім місяців збиток діючих банків зменшився в 6,8 раза порівняно з відповідним періодом минулого року (станом на 1 серпня 2015 збиток склав 45 млрд. грн.). Таке зменшення пов'язане зі зниженням обсягів відрахувань у резерви під активні операції на 62% або на 50,4 млрд. грн.

Показати ще новини
Радіо NV
X