Українські банки збільшили обсяги кредитів для населення та бізнесу

12 грудня 2018, 11:15

Протягом останнього місяця українські банки наростили обсяги гривневих кредитів як для населення, так і для вітчизняного бізнесу. Про це свідчать попередні дані Грошово-кредитної статистики за листопад 2018 року, оприлюднені Національним банком України.

Загалом кредитний портфель банків у національній валюті за місяць зріс на 1,2% до 624,7 млрд грн.

Обсяг гривневих кредитів фізичним особам у листопаді збільшився на 2,4% до 134,6 млрд грн. Також суттєву кредитну підтримку отримав і корпоративний сектор. Зокрема, гривневі кредити бізнесу за цей період зросли на 0,9% до 490,1 млрд грн. Збільшився і обсяг кредитів в іноземній валюті (в доларовому еквіваленті) - на 1,2% до $15,1 млрд.

Відео дня

Водночас обсяг депозитів населення у платоспроможних банках у листопаді лишився майже на рівні попереднього місяця: у гривні - 257,7 млрд грн, в іноземній валюті (в доларовому еквіваленті) – $8,5 млрд.

Натомість обсяг коштів бізнесу на рахунках у платоспроможних банках у листопаді скоротився. Як пояснює НБУ, значною мірою це зумовлено сплатою квартальних податкових та інших платежів до бюджету. Зокрема, обсяг гривневих депозитів знизився на 5,1% до 233,1 млрд грн, валютних (в доларовому еквіваленті) – на 7,5% до $4,9 млрд.

Редактор: Інна Семенова

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X