Українські банки почали активніше кредитувати населення

11 жовтня 2018, 10:47

Кредитний портфель банків у національній валюті у вересні збільшився на 1,1% - до 614,6 млрд грн.

Про це свідчать попередні дані Національного банку України.

У вересні банки активно надавали кредити корпоративному сектору – їх обсяг зріс як у гривні на 1,1% - до 485,7 млрд грн, так і в іноземній (в доларовому еквіваленті) вони збільшилися на 1,3% - до $14,7 млрд.

Відео дня

За цей же період обсяг гривневих кредитів населенню зріс на 0,9% - до 127,4 млрд грн.

Вартість гривневих кредитів та депозитів для бізнесу зросла, для населення – залишалася майже на рівні попереднього місяця.

У вересні 2018 року банки продовжували активно залучати кошти на депозитні рахунки. Обсяг гривневих депозитів банків зріс на 1,5% - до майже 502 млрд грн.

В регуляторі зазначають, що притоку коштів на депозитні рахунки домогосподарств сприяло збереження високих темпів зростання зарплати.

Обсяг депозитів домогосподарств у гривні в платоспроможних банках зріс на 2,8% - до 258,7 млрд грн, депозити в іноземній валюті збільшилися на 1,4% – до $8,7 млрд.

Обсяг гривневих депозитів бізнесу в платоспроможних банках залишився практично на рівні попереднього місяця - 242,5 млрд грн. При цьому кошти в іноземній валюті зросли на 1% - до $5,3 млрд.

Ставки за гривневими кредитними ресурсами, передусім бізнесу, відреагували на збільшення облікової ставки, звуження ліквідності банківської системи та значного попиту на кредитні ресурси. Ставки за гривневими кредитами корпоративного сектору підвищилися на 1,9 в. п. до 19,8% річних, домашніх господарств ‒ на 0,3 в. п. до 32,1% річних.

Підвищилася і дохідність гривневих депозитів для бізнесу – на 0,6 в. п. до 13% річних. Водночас вартість гривневих депозитів населення залишилася практично на рівні попереднього місяця (10,6% річних), що пов‘язано з посиленням диференціації окремими банками процентних ставок за строковими депозитами та коштами на вимогу.

Показати ще новини
Радіо NV
X